Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak nagyon...

A tengerimalacnak nagyon fontos egy társ? átlagban naponta hány órát kell velük foglalkozni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 18:22
 1/7 anonim válasza:
igen nagyon fontos,mivel társaságban él a vadonban.Egyedül soha ne tarts.meg fog bolondulni és depressziosak lesznek.Szükségük van egymás illatára,hanjára.Az sem igaz hogy könnyebben szelídül amelyik egyedül van.Vegyél mellé párt,akár azonos neműt is ha nem akarsz kicsiket.A legjobb a 2 nőstény párosítás minimum fél év korkülönbséggel,nekem is így van:)
2013. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Korkülönbség mindegy, bár ha azonos korúak, akkor lesz egy kis dominancia hiszti az elején. Mindenképp azonos neműek legyenek, a különböző neműeket ugye nem tudod összeengedni, ráadásul a kicsiket se lehet futószalagon gyártani.

A költségeket alig löki meg egy helyett kettő, ugyanannyi alom kell, ugyanolyan gyakran kell cserélni, kaját se teljesen 2× annyit esznek.

2013. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél kisebb a ketrec, annál többet kell vele foglalkozni, mert a kis helyről ki kell engedni időnként. Napi egy-két órával számolhatsz, de ebben már benne van az etetés, takarítás, simogatás, játék is.

Két malaccal szinte kevesebbet kell foglalkozni, mint eggyel, mert egymást elszórakoztatják.

Aki azt mondja, hogy jól elvan a malac egyedül, annak még valószínűleg nem volt két malaca egyszerre. Sokkal vidámabbak együtt!

2013. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm és 2 malackának milyen nagy ketrec kell?
2013. febr. 26. 14:02
 5/7 anonim válasza:
Valóban 2 malacot célszerű együtt tartani, mert társas állatkák. Lehetőség szerint érdemes 10-20 cm-rel a padló fölött elhelyezni a ketrecüket. Két tengerimalac esetében legalább 100 cm hosszúságú (ehhez általában 45-50 cm szélesség és 35-50 cm magasság társul) ketrec szükséges.
2013. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Spacegoat válasza:
Én már a harmadik tengerimalacomat "nevelem" egykeként. Előtte párosával tartottam malacokat, de közel sem voltak olyan szelídek és kezesek, mint a "magányosan" tartottak. Szó nincs arról, hogy egyedül depresszióba esnének! Minden attól függ, hogy milyen környezetben/körülmények közt él a malacka és mennyit foglalkozik vele a gazdája.
2013. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kr3nos válasza:
0%
persze hogy fontos, mivel kis testű állat, ezért többet is le kell vágni belőle, hogy jóllakjon a család.
2013. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!