Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz bajuk a tengerimalacoknak...

Lesz bajuk a tengerimalacoknak, ha 1 hétig rosszabb szénát kapnak?

Figyelt kérdés
Szóval rendelni szoktam jó szénát,friss,zöld,de elfogyott és csak kb 1 hét múlva tudok olyat adni nekik. Itt a boltokban csak rossz széna van, inkább barna,kemény ,nem friss. Bajuk lesz,hogy 1 hétig ezen kell vegetálniuk?
2013. febr. 26. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
nem.
2013. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha egy hét múlva merev a kis teste, büdösödik, és szólongatásra nem reagál, akkor nem.
2013. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem tudom pontosan, hogy a tengerimalacoknál hogyan is van ez, de a hörcsögök csak arra használják, hogy kuckókat építsenek.

Ha pl enni szokták mert azon koptatják a fogukat etc akkor vedd figyelembe azt, hogy milyen a minősége....mint pl: ki van-e szárítva vagy tartósítva van, van-e ízesítve, illatosítva etc :D

2013. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha besztrájkolnak, és nem eszik meg az nem tesz jót nekik. De sose lehet tudni, hogy mit találnak ehetőnek...

(A poros, sápadt, nyári kaszálású homoki gyepszénát szépen eszegetik deguk is, nyuszi is.)


Ha Obi, Rossmann, vagy Müller van felétek, ott is nézd meg a szénát. Ezekben találtam már fincsit. Illetve Woodi, VitaPol is tud néha jót.

2013. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy hetet kibírnak, úgyis ráfanyalodnak erre is.

De most már tudsz nekik szedni friss füvet is, azon száríts egy kicsit és kész.

2013. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Rossmannban vettem ezt,azthiszem Woodi a neve. Eszegetik,de látszik a szénán,hogy inkább sárga és barna,nem zöld,nincs benne sok zöld szál. Már mindegy,mindig megjárom ezekkel a sz.r szénákkal,még a csomagban nézett is ki valahogy,de ahogy belenyúltam...
2013. febr. 26. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
A széna színének nincs köze a minőségéhez,a beltartalom ugyanaz.Két dolog befolyásolja a színét,az egyik mennyi ideig száradt a napon egyszerűen kiszívja a színét.A másik ha lekaszálják és száradás közben megázik.
2013. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!