Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék törpe nyulat venni!...

Szeretnék törpe nyulat venni! Milyen fajtát javasoltok? A lányt meg a fiút együtt lehet tartani?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék venni azt még nem tudom hogy egyet vagy kettőt ha lehet őket egybe tartani a fiút meg a lányt akkor kettőt .

2013. márc. 2. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A nyulakat egyedül kell tartani, ezt nagyjából 2 perces keresgélés után meg lehet találni. Ha meg ellenkező neműeket tartasz együtt, pillanatok alatt exponenciálisan fog nőni a számuk. Előbb olvass utána mivel jár a nyúl tartása, mert nem mindig csak móka és kacagás.
2013. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha annyit sem tudsz, hogy ha együtt tartod őket, akkor hatalmas àllomànyod lesz, akkor èn egy nyulat sem ajànlanèk.
2013. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A többit tudom a tartásáról csak eben nem voltam biztos mert mindenhol mást írtak a hím és nőstény együtt tartásáról!!
2013. márc. 2. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki hímet és nőstényt tart együtt, annál a hím ivartalanított, vagy közel havi szinten próbálja kétségbeesetten elpasszolni a kisnyuszikat, miközben azon aggódik, hogy a kislány meddig bírja még, hogy nem kap pihenőt, hanem folyton vagy hasas, vagy szoptat (ez az immunrendszerének s megterhelő, idővel pedig elrákosodhat a méhe, ezért érdemes egy ellés után kb. 1-2 hónap szünetet hagyni). Véletlenszerűen két ellentétes neműt meg főleg nem rakunk össze, és eleve két nyúlnál alapfeltétel, hogy külön ketrecük legyen, és csak akkor legyenek együtt, mikor kiengeded őket!
2013. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! És milyen fajta törpe nyulat javasoltok milyet vegyek?
2013. márc. 2. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A fajta mindegy. Egyedet nézz.
2013. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fajta az egyéni preferancia kérdése. Én annyit javaslok, hogy ivartalanított hímben gondolkodj, ők nagyon szeretetre méltóak, mádnak hízelegni, stb. A hímmel sincs gond, csak a bakok felvehetnek egy olyan szokást, hogy fröcskölnek, ami senkinek se jó hosszú (de még rövid) távon se, így olyankor ivartalanítani kell. Az anyáknál pedig a ciklusuk miatt lehet nézeteltérésed vele, az enyém olyankor teljesen megkattan, és ránéznem se szabad, különben vérig sértődik... Illetve őket is érdemes ivartalaníttatni, mert akkor tovább élnek, egészségesebbek (viszont komplikáltabb őket ivartalanítani, nehezebb a műtéti beavatkozás, és tovább tart a lábadozás).

Az enyém amúgy holland törpe, de nagyon szépek szerintem az oroszlánfejű fajták is. Nekem a kosorrúak, lógófülűek nem tetszenek, de ez már tényleg csak egyéni preferancia kérdése... Kinek mi tetszik.

A másik, amire még figyelni kell - egy nyúlnak minimum 100-as ketrec kell, de jobb a 120-as, és rengeteg mozgás. Azonban az elején idő, míg összeszoktok, akár hetek is, és sok gazdi ilyenkor megsértődve bevágja a nyulat a ketrecébe - ez sosem lehet megoldás. Idő és türelem, és akkor egy édes kis szobanyuszid lesz, aki magától betelepszik az öledbe, és elvárja, hogy foglalkozz vele. :)

2013. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nőstény nyulam ivarosan bújósabb volt, mint most ivartalanítás után. És sokkal kezesebb, mint bármely másik hím. A személységüket figyeld meg, az alapján válassz!
2013. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!