Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Belefogjak tengerimalac...

Belefogjak tengerimalac vásárlásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben tartottam malacot, még gyerekkoromban, de ennek 20 éve. Most már gyermekeim is vannak. Két kicsi lány (4 és 6 év). A kérdésem az lenne, hogy ilyen kis gyermekek mellé érdemes tengerimalacot beszerezni? A felelősségteljes állattartásra nevelés miatt jó ötlet? Ők nagyon szeretnének, de nem tudom van-e értelme ennek már most.



2013. márc. 2. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az én 5 éves öcsémből indulok ki, akkor van.

De szigorúan minimum 2 malacot, mert nagyon társas állatok!

2013. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha belenyugszol már előre, hogy a takarítás a te reszortod lesz, akkor igen.

De hagyd, hogy a gyerekek válasszák ki őket!

2013. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első egy héten nagyon figyelj oda rájuk, mutasd meg a gyerekeknek, hogy szabad megsimogatni őket, hogy kell kivenni őket, esetleg az se baj, ha az elején csak Te veszed ki őket (van olyan malac, amelyik kifejezetten utálja, mikor megfogják és kiveszik őt, utána meg csinálhatsz vele amit akarsz, azt már élvezi), magyarázd el nekik, hogy legyenek nyugodtak a malacok közelében, különben megijeszthetik őket... Szerintem nagyon jó ötlet a gyerekeket minél előbb összeszoktatni az állatokkal, mert ami nem tanulnak meg kiskorukban, azt később már nehezebb - általános iskolás felsős gyerekeknél már sikk kutyát/macskát kínozni, mert megtehetik, és micsoda erős emberek ők. A leghatékonyabb megelőzés, ha már kis korban kifejlődik egyfajta empátia az állattal szemben, másfelől megfigyeléseim alapján az ilyen gyerekek később is sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.
2013. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Te ismered a legjobban a gyermekeid, de úgy gondolom még túl fiatalok, egy ilyen kisállat gondozásához. Szerintem ha 3-4 évet vársz még vele akkor a nagyobbik gyerekre akár rá is lehet bízni a gondozást (kezdetben a te felügyeleted mellett). Nyilván magamból indulok ki de amikor én 5 éves voltam túrós palacsintát dobáltam be a halaknak, úgyhogy a szüleim vártak még pár évet, csak utána engedték az állattartást. :))
2013. márc. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!