Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fából készült ketrec megfelel...

Fából készült ketrec megfelel egy törpe nyúlnak?

Figyelt kérdés

Mert én fából szeretnék ha abból lehet !

mert szerintem az praktikusabb!

de várom a válaszokat!



2013. márc. 3. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
nem igazán,az én nyuszim a fát is megrágcsálja,szerintem a tiéd sem kímélné
2013. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem lenne vékony vastag fából szeretném kb. 1,5 cm vastag!! Azt is elrágja ?? vagy ha rakok be neki fa ágakat nem azt rágja??
2013. márc. 3. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudod megmondani neki hogy mit rágjon

az meg egy ideig kitart de hosszútávon nem biztos hogy jó

meg mitől lenne praktikusabb?

2013. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem praktikusabb, mert a fát nem lehet tisztítani rendesen.
2013. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ja a fa is jó sőt kiváló,de tudni kell hogy ő is rágcsáló, akármilyen kedvenc is ő egy érző lény ,mint mi emberek így tehát mindnyájan ragaszkodunk a természetes anyaghoz a fához. A fertőtlenítéshez viszont adj neki ujj ketrecet legalább évente tiszta kezeletlen egészséges fából ,ennyit igazán megérhet,ha tényleg családi kedvencé válik.
2013. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ráadásul vannak rá ártalmas fafélék, amik mérgezőek, tehát nem mindegy, miből építed azt a ketrecet. Fél évente új, évente akkor, ha nyárra teszed ki, szobába be érdemes megvenni a 100-as vagy 120-as rendes ketrecet, azt nem tudja tönkretenni, ecettel szépen tisztítható, könnyedén berendezhető (pl. nyúlwc, itató), és biztosított, hogy kilásson.

A másik, hogy a fából kirághatja magát, és mindenképp kell, hogy a ketrecnek alja legyen, különben kint simán kiássa magát...

2013. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
arra még nem gondoltál hogy ha tényleg praktikusabb lenne akkor fából gyártanák őket?nem véletlen hogy nem fából készítik a ketreceket
2013. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Láttam képeket hogy egy holand törpe nyul fa ketrecben volt !! Szerintem nem fogja rágni!! Milyen fafélék mérgezőek rá??
2013. márc. 3. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
gratulálok,elmondjuk hogy rágják,gyakran kell cserélni,te meg attól sz*rsz a véleményünkre,akkor minek kérdezle?
2013. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csonthéjas gyümölcsöt termő fák – egymagvú termésűek (beleértve a szilvát, cseresznyét, sárga és őszibarackot) mérgezőek számukra. Mérgező még az aranyeső minden része.

Veszélytelen fafélék:

Fűzfa, lucfenyő, kőrisfa, nyírfa, juharfa, boróka, nyárfa, almafa, körtefa, mogyorófa/bokor, és galagonya.


Az, hogy láttál egy képet, amin egy fa ketrecben volt a nyúl, még nem garantálja, hogy az a nyúl nem rágta meg. Egyrészt. Másrészt fa ketrecben általában azokat tartják, amelyek húsnyulak, és ne élik meg az egy éves kort, mert mennek vágóba. Ezek szűk ketrecek, ahol mozgásterük sincs, hogy minél inkább hízzanak.

A fa ketreceket ráadásul nem tudod megfelelően takarítani, beszívja a pisit, és onnantól a nyúl oda jár, mert ott érzi a szagot - a fa pedig elég kényes anyag, ha szét van pisilve, akkor biza csak a csere játszik, míg egy műanyag ketrec alját ecettel áttörlöd, és kész. Ezekre könnyedén ráakaszthatod az itatót, a wc-t, ha beleillő házat is veszel, azt is, nálam sima fából épített kis házikója van, de az egész ketrec NEM fa. Abból ki se látna, nem tudom elképzelni, hogy full fa ketrecbe tegyem, akkor se, ha egy kis lyukba rácsos hálót tennék...

2013. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!