Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért pisil ilyet a nyuszim?

Miért pisil ilyet a nyuszim?

Figyelt kérdés
Törpenyuszim egy hete kb olyat pisil, hogy majdnem olyan mint a tej, csak citromsárga. Tehát nem rendes pisi, látszik rajta hogy sűrű meg ugye a színe. Ez mitől lehet? Beteg, vagy esetleg kaja?
2013. márc. 7. 17:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
Mikor pici volt a miénk is pisilt ilyet, és ún úgy vettem észre, hogy bizonyos kajától! Kinövi, semmi baja! Nyugi :)
2013. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon büdös.
2013. márc. 7. 17:59
 3/14 anonim válasza:
ún=én
2013. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
"Húsleves" szagú? :D
2013. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet sok répát evett.
2013. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát olyan csípős szaga van inkább de olyan formán hogy marja az orrom.
2013. márc. 7. 18:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Van sarok wc-je? Oda kéne járnia pisilni, akkor nem is éreznéd a szagát se ennyire, sem a színét. :)

Amúgy legyen előtte mindig víz és széna, illetve a legjobb táp a versele laga - cuni complete (a cuni fit is megfelelő lehet), összetételeiben legalábbis, ára sem megfizethetetlen. Nálam így még nem jelentkezett a normálistól nagyon eltérő vizelet.

2013. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kim Bo Mao ***** válasza:
2 bak nyuszim van, ivarérett koruk óta gyakran pisilnek olyan tejszerűen ahogy te leírtad, az orvos azt mondta normális, olyankor ürülnek AZOK a testfolyadékok. Nem tudom mennyi idős a nyuszi, de ha fiatal, akkor lehet ivarzik... (és akkor csak óvatosan, nehogy lepisiljen)
2013. márc. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miután megszárad, homokszerű lesz? Akkor vesehomok, de ezt csak röntgennel lehet biztosra mondani. Ha ez a baja, az a túlzott kalciumbevitel(rossz minőségű táp) miatt, a kevés folyadék bevitel miatt (nem eszik elég szénát vagy nincs vize). Ha eleget iszik akkor szép lassan kiürül, ezen úgy lehet még segíteni, hogy megmaszirozzuk időnként a húgyhólyag tájékán a nyulat. Hangot esetleg ad ki amikor pisil?
2013. márc. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Párszor mintha már hallottam volna, hogy talán spriccel mikor pisil. De akkor még normális állaga volt. Nem láttam homok szerűnek mikor megszárad. Általába feleszi.
2013. márc. 8. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!