Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol tudnék Budapesten nyugodta...

Hol tudnék Budapesten nyugodtan nyuszit sétáltatni?

Figyelt kérdés
Olyan zöldövezetet keresek, ahol nem szokott sok kutyasétáltató lenni. Van póráza a nyuszimnak, de ha elengedem, akkor sem szalad el előlem, csak inkább a kutyáktól tartok... Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 8. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A Budapest elég nagy terület, így nem nagyon lehet mit mondani. Be van oltva a nyúl?
2013. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp se engedd el. Olyan hely nem hiszem, hogy van, ahol 100%, hogy nem jön kutya. És a kutyákat sokszor a gazdájuk sem tudja visszahívni, ha feltámad a vadászösztön. Ha pedig elkezdi kergetni egy kutya, valószínűleg többet nem látnád, még ha nem kapja el, akkor is olyan messzire szaladna, hogy esélytelen lenne megtalálni. Szerintem nem éri meg a kockázatot.
2013. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első: Budapest tényleg nagy, de attól még miért nem lehet nagyon mit mondani?:-) Egyébként igen, be van oltva.


Második: tudom, hogy a kutyák egyből izgatottak lesznek, ha meglátnak egy nyulat, épp ezért keresek olyan helyet, ahol nem találkozhatunk kutyával. Csak van olyan terület Budapesten, ahol "fűre lépni szabad", de kutyát bevinni tilos. Ja, és ne is egy elkerített játszótér legyen, mert a gyerekek még veszélyesebbek lehetnek egy nyuszira, mint a kutyák:-)

2013. márc. 8. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van is mondjuk egy park, ahova nem szabad bevinni kutyát, attól még megláthatja messziről és nem fogja érdekelni, hogy oda ő nem mehet:). Ha meg elkerített, akkor is meg tudja ijeszteni. Én olyan hellyel még nem találkoztam, ahol biztos lenne, hogy nincs kutya a közelben sem.
2013. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne sétáltasd, amúgy is utálja, a nyúl nem kutya, nem tesz jót neki, mondjuk az is tény, hogy nem is szobaállat a nyuszi, mégis sokan ott tartják...
2013. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Negyedik: természetesen én is figyelek, ha van kutya a közelben, eddig szerencsére nem volt még semmi probléma. Csak elengedni nem mertem.


Ötödik: nem tudom, volt-e valaha nyulad, de az enyém nagyon élvezi, ha sétáltatják.

2013. márc. 9. 06:16
 7/10 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy nem szereti ha sétáltatják valószínűleg nem volt nyúltartó-vagyis nem sok ideig-az fix. A nyuszik szeretnek sétálni, valamelyik nyugisan lassan, valamelyik meg sebesen ugrándozik. Az én nyuszim az utóbbi, ezért neki nyuszihámja és kutyapórázja-visszatekeredő több méteres-van, és észre sem szokta venni, hogy rajta van, sokszor amikor észreveszi, nézi miaz, de nem korlátozza... Amúgy én a Margit-szigeten sétáltattam de csak pórázon. Sajnos ott sok kutya van, ezért muszáj pórázon. Ahol még nemigen láttam kutyát-kutyaszarmentes övezet :D-az a Kopaszi gát, az sokkal kihaltabb hely, mint a margit sziget, ott talán szabadon engedheted...de én is inkább azt ajánlom, hogy ha nagyon "sétálós futkározós" akkor inkább több méteres pórázon tartsd-ami visszatekeredik-és akkor szabadon mozoghat, meg se érzi majd. A nyuszihámhoz adott pórázokkal az a baj, hogy nagyon nagyon rövidek, ezért ha ugranak kettőt, akkor visszarántódhatnak ha nem tudod lekövetni a tempójukat...

Meg azért sem szabad szabadon engedni, mert nem tudhatod mikor jön elő a rejtett ösztöne, megérez valamit és elkezd gyorsabban szökdécselni el, és ahogy utánamész rosszul értelmezi a jeleket, összezavarodhat...remélem sikerült segítenem :)

2013. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, köszönöm! A visszatekeredő póráz tényleg működik? Korábban tettem itt fel egy kérdést ezzel kapcsolatban, és azt válaszolták, hogy a leggyengébb is erős egy nyúlnak. Nekem egyébként törpenyuszim van.
2013. márc. 10. 20:04
 9/10 Kim Bo Mao ***** válasza:
Nekem 2 nyuszim van, egy törpe és egy nagy házinyúl. A törpét szoktam sétáltatni, mert a nagyobb nem szereti, meg amúgy is van egy elkerített része a kertben. :) A visszatekeredőből is van több fajta, olyan kell, ami kiskutyákhoz van, az húz asszem a legkevésbé, de mondom hamar megszokja. Először furcsán viseli, csinálhat úgy, mintha nagyon visszafogná, decsakmert nagyon szokatlan neki és azért "esetlenkedik". De hamar felfedezi az előnyeit, és hozzászokik. :)
2013. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha még olvasod a válaszokat: ajánlom a Koós Károly teret a Wekerle telepen, a 19. kerületben. Hatalmas, körbekerített park, van játszótér része is persze, de elég messze tudsz menni tőle, hogy a gyerekek ne szúrják ki a nyulat :) Kutyát nem lehet bevinni, szóval a nyuszi tőlük is biztonságban lenne.
2013. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!