Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hetente 5-6× szoktam a nyuszim...

Hetente 5-6× szoktam a nyuszimnak adni kb. egy fél marék kukoricát. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés

Épp most olvastam, hogy nem jó neki, de eddig úgy tudtam hogy nem lesz tőle baja..

Köszönöm előre is.


2013. márc. 8. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Ne adj neki. Versele laga - cuni complete vagy cuni fit tápot adj, méghozzá naponta 2×1 maréknyit, széna és víz mindig legyen előtte Adj neki kis répát, répa szárát, almát/körtét (magok nélkül), epret/kék áfonyát/piros áfonyát/málnát/földi szedret és/vagy leveleit, sárgadinnyét, szőlőt, narancsot, 2-3 cm-es darabokban zellert, reteklevelet, esetleg paprikát (csípőset ne, a nyuszi nem érzi a csípős ízt, de az szétviszi a nyálkahártyáját), sütőtököt, friss lucernát,esetleg borsóhüvelyt (maga a borsó mérgező), brokkolit, fodros vagy takarmánykáposztát, bazsalikomot, petrezselymet, zsályát, levendulát, kaprot, de megeheti a gyermekláncfüvet, rozmaringot, kakukkfüvet, lóherét vagy kamillát, lestyánt, csalánt is, ilyesmiket, minden más felesleges. Esetleg kb. 2 havonta egyszer alma vagy körtefa ágakat fogkoptatás céljából (dió, barack, aranyeső kizárva).

A kukorica ténylegesen nem mérgező, de viszonylag nehezen emészthető.

2013. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nagymamáméknak, apukáméknak is mindig volt sok nyuluk és emlékszek még én is, hogy mindig kukoricát adtak a lucerna mellé és sosem volt semmi bajuk. Köszönöm a választ!
2013. márc. 8. 23:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A kukoricát azért adják, hogy hízzon...Ha házikedvenc a nyuszid, ne etesd se kukoricával, se kenyérrel, mert nekik káros! www.torpenyul.hu ez egy tök jó kis oldal, sok mindent megtudhatsz a nyuszikról:)
2013. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
A narancs és az összes citrusféle veszélyes a nyuszira, nekik mérgező!!!
2013. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Házikedvenc mert nagyon szeretem, de nem törpe, ilyen keverékféle. Vagyis pontosan gőzöm sincs miféle fajta, a hátán, fején van egy kis fekete rész a többi fehér és elég nagytestű kb. 4-5 kg tuti van benne.

Utolsó, a narancsról szó sem esett, de azért köszönöm. :D

2013. márc. 8. 23:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommentelő írta, mit adhatsz neki:) De azt kifejezetten nem, tényleg mérgező nekik:) Attól mert keverék, még ugyanaz a szabály:) Soksok széna, kevés nyuszitáp, de nem a hízó:) és gyümölcsök/zöldségek:) Az oldalon bármikor kérdezhetsz, nyuszitenyésztők és nagyon tapasztalt nyuszisok segítenek, és a hangulat is jó:) sok boldog nyuszis évet Neked:)2. válaszoló
2013. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 8. 23:47
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Kukoricával Én sem etetem őket, de de azon kívül szinte bármilyen zöldséget, gyümölcsöt szívesen megesznek. Egyik 9, másik 8 éves, gyönyörű, egészséges törpenyuszkók. Legelső nyuszkóm is sokáig élt.
2013. márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én almát szoktam neki adni. A répát annyira nem, az uborkát csak nagyon apró mennyiségben szereti.. A takarmányrépáért meg kiugrik a ketrecből :D
2013. márc. 9. 00:10
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
De édes:) Az én nyuszkóim az eperért vannak így oda:D
2013. márc. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!