Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet kifutót készíteni...

Lehet kifutót készíteni hörcsögnek? Ha kintre viszem pár órára nem szed össze valami betegséget?

Figyelt kérdés

gondolkodtam rajta, hogy nyáron (inkább késő tavasszal) kitehetném őt egy kis kifutóba (dzsungáriai törpehörcsög). jó ötlet vagy hagyjam a fenébe? ki szoktam őt venni a terráriumból naponta és játszok vele legalább 15-20 percet. valami ilyesmire gondoltam : [link] de nem rendelném, hanem nagypapám meg tudná nekem csinálni :)


előre is köszi a válaszokat! tippeket is írhattok :)


2013. márc. 9. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehetne. Ha olyan helyre teszed le ahol nincsen ürülék, vagy permetezett fű, ott nem lehet baja. Jól érzik magukat a levegőn, de maximális felügyelet kell melléjük.
2013. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
ha kiviszed rövid úton megdöglik
2013. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem hagynám egyedül persze! De akkor most lesz baja vagy nem?
2013. márc. 9. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én futtattam az udvaron a fűben a dzsungijaimat, de csak letettem a fűre, és figyeltem minden mozdulatát. Mivel minden új volt neki, a legtöbb időt szaglászással töltötte és nem rohangált, úgyhogy nem féltem, hogy elszalad. Viszont arra nagyon vigyázz, hogy macska nehogy észrevegye, mert hiába van ott a háló, ha meg akarja szerezni, akkor valahogy kiszedi. Én mindig figyeltem, hogy nehogy valami idegen macska odarohanjon és elvigye. Szerencsére ilyen sosem történt, pedig jó pár hörcsögöm volt már azóta. Szerintem nem lehet gond belőle, ha kiteszed egy ilyen helyre. A fűben imádnak szaglászni és szaladgálni. :)
2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 10. 19:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Csinálj neki alját is, deszkából, vagy műanyag tálcából!

A friss levegőnek biztosan örül!

De nagyon sűrű rácsozattal csináljátok, mert a dzsungáriai höri nagyon pici helyen ki tud bújni!

2013. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!