Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív a törpenyulam, mit...

Agresszív a törpenyulam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hónapos a törpenyuszim, és nagyon agresszív. hozzá sme lehet érni, mióta megvan, mert harap, támad stb, sosem bántottam, nem emelgettem gyakran, az utaztatásánál mindenre odafigyeltünk. Van egy másik nyuszkóm is,az ő apukája törpenyuszi, az anyukája lógófülű, és olyan kezes, hogy arra nincsenek szavak. Lehet, hogy mert félvér?

Mit tudok tenni a törpenyuszimmal, amelyik agresszív? ivartalanítás?



2013. márc. 9. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nyúlhúsleves!
2013. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ivartalanítás talán segít, de nagy az esélye, hogy retardált idegbeteg keveréked van
2013. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha valami segít, akkor az tényleg az ivartalanítás lehet csak megoldás, de sajna az se biztos, hogy megoldja, ráadásul kockázatai is vannak ugye..kérd ki szerintem egy nyúlhoz értő állatorvos véleményét, ajánlom a Család utcát:)
2013. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
nekem is agresszív volt a törpenyulam (1 éves) és megölte a kacsákat xd
2013. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engedd ki, ülj le, és várd ki, míg ő maga megy oda hozzád. Ez akár hetekig is eltarthat, de ha odamegy, simogasd meg. Próbálkozhatsz eztán jutalomfalattal is. Fokozatosan szelídítsd meg, mint a róka és a kisherceg, mondhatni.

Valószínűleg vagy védekezik, mikor hozzá akarsz nyúlni, vagy pedig hierarchiát próbál felállítani.

2013. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Arwen válasza:

Szia! Nem tudom tudsz-e angolul, de nézd meg ezt a rövid kis videót, ugyanezzel a problémával küzdött a készítője :) http://www.youtube.com/watch?v=j6ZMmdAMBdI

ha nem működne a link,írd be, hogy How to tame an agressive bunny, és az első találat lesz az :)

2013. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

VAnnak nyuszik, aki ivartalanítás nélkül is szelídek maradnak, de igen sok kiprovokálja.

Ivartalaníttatni kellene őkelmét, és utána megszerezni a tiszteletét.

A klikkerezést imádják a nyuszik, és 3. ismétlésre képesek megcsinálni az új feladatot, ha rákapnak.

Az állófülű és lógófülű keverése hibás fogállást eredményzhet, szóval jó lenne, ha találnál egy profi állatorvost aki golyótlanítás mellett elmondja mire figyelj!

2013. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!