Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy mókusom aki nagyon...

Maryou kérdése:

Van egy mókusom aki nagyon szelid volt, aztán az egyik napról a másikra megvadult, szerintetek mi az oka?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az okát nem tudom, nálam törpenyúllal volt/van teljesen ugyanez. Nekem csak azt ismételgették, hogy újra meg kell szelídíteni, meg néha előfordul az ilyen, legyek türelmes. Nem tudom, mókusnál ugyanez-e a helyzet, de ha igen, akkor csak beszélj először sokat hozzá, aztán ha odamegy hozzád magától, akkor simogasd meg, ne te menj oda, ne kergesd, ne erőszakoskodj. Ha a simogatást engedi, adhatsz neki jutalomfalatot, de csak mértékkel, mert elkapathatod...
2013. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
a mókus nem házba való, nem érzi jól magát nálad, utál bezárva lenni, ezért vadult meg
2013. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem értek a mókusokhoz továbbra se, de kedves második, áruld már el, hogy akkor hogy is lehet az, hogy egyedül a Kérdező mókusa vadult meg emiatt? Mert nyilván nem lennének népszerű házikedvencek, ha mind vadállatok, és semmilyen körülmények között se szelídíthetőek, sőt, akkor nem is lennének kaphatóak, mert senkinek sem kéne olyan állat, amihez hozzányúlni sem tud soha, bent nem tarthatja, vagy minimum egy nagyszobányi helyet kell biztosítania neki...
2013. márc. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen végülis a mókus a házban szeret lakni és szereti a gazdáját, ezek a rágcsálók nem szeretik a gazdájukat, engedd el az udvaron, tuti, hogy nem fog hozzád menni, hanem elfut a nagyvilágba, ennyire szeret téged
2013. márc. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tengerimalac nem fut el, visszajön. Törpenyúl is (bár ő már nem rágcsáló).

Persze, hogy nem jön vissza, az ösztönei súgják, de ez egyfelől függ a vele töltött időtől is, és attól, hogy mi is történt abban az időben (még a macska is meg tud lépni örökre, de van, amelyik visszajön. Van, amelyik egy költözés után nem megy vissza a régi helyére, mert a gazdája mellett akar maradni). Egyrészt. Másrészt ez még mindig nem indokolja, hogy MEGVADULJON, ha már egyszer szelídíthető, és nem adod be nekem, hogy nem létezik szelídíthető állat, mert menten megyek, és lelövöm az összes lovat, macskát, kutyát, úgyis szar nekik mellettünk...

2013. márc. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, azért a mókus nem kutya, meg nem macska, gondolkozzál már egy kicsit, melyiket mitó kezdtük el szelidíteni?
2013. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Milyen nemű mókus, és mennyi idős? És milyen faj egyáltalán? Nem vagyok mókus-expert, de úgy rémlik, hogy náluk az ivaros viselkedés elég kellemetlen tud lenni. És tavasz van éppen.


Egyébként a hazánkban őshonos vörös mókus védett, így nem tartják meg tenyésztik kisállatnak. A kérdező mókusa valamilyen egzotikus faj lesz. Egzotikus fajt kidobni meg duplán felelőtlenség, mert ha nem hal kínhalált, akkor veszélyes az őshonos ökoszisztémára.

2013. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy magyarázták, hogy a mókusoknak minden ősszel kihírdetik, hogy itt a világ vége!

Ezért gyűjtögetnek, és védik a tartalékaikat, mint az életben maradásuk biztosítékát. Aki télen mogyorót lop egy mókustól, (mondjuk takarítás címén) az az életére tör...

Egyszóval a minden mókusnak nagyon stresszes a tél. Szoba mókusoknál nem mind alszik téli álmot, és nem is feltétlenül vadul meg minden télen.

De ez mókusok között teljesen normális jelenség, és tavasszal visszaszelidül, ha nem bántod meg a túlságosan a télen. :)

Itt találsz egy mókusos közösséget. Őket faggasd, szelidítés ügyben!

[link]

2013. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet kidobni, mert nem él meg a természetben egyrészt mert nem vadon élő másrészt, mert egész kiskora óta én nevelem.
2013. márc. 10. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!