Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű kosorrú nyúl?

Oroszlánfejű kosorrú nyúl?

Figyelt kérdés
A nővérem kislányának vettünk egy ilyen nyulat, mert imádja az állatokat és kutyát még nem akartunk neki. Most lesz 3 éves. Még soha nem volt nyulam ősszintén szólva nem is szeretem őket, de azt mondtam inkább akkor nyúl mint tengerimalac. Azt szeretném tudni, hogy van e valami amit nem ehet, vizet iszik-e egyáltalán, mert eddig nem nagyon ivott. És hogy kell-e valami oltás neki. A forgács jó neki azt vettem. Hát ennyi köszi a válaszokat.
2013. márc. 10. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
torpenyul.hu
2013. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Off: Mielőtt megveszek 1 állatot, utána kéne nézni a legalapabb dolgoknak, hogy kell tartani...


On: Minimum 100x50 cm-es ketrec kell neki, napi töbszöri kiengedéssel, legalább 2-3 órát legyen szabadon.


MINDIG legyen előtte széna (olyat kell keresni, amit örömmel és nagy mennyiségben eszik), napi 1-2 kis marék nyúltápot kaphat (pl Versele-laga vagy Halywood márkájút), zöldségeket-gyümölcsöket csak módjával, szoktatás után és 3 hónapos kort követően.


És igen, innia is kell, golyós rágcsálóitatót tegyél be beki, és figyelni kell, hogy tudja-e használni. Ha nem, akkor érdemes bekenni a csövét pl. 1 pici darab uborkával, a szaga segíthet megtanulni neki, hogy használja, de gorsan megtanulja. Esetleg, ha semmiképp nem iszik belőle, akkor átmenetileg tálkában is lehet neki vizet betenni, mert vízek is kell előtte lennie mindig.


ELeinte óvatosan közeledjetek hozzá, kézből lehet etetni (tápjából pár falattal pl.), hogy szelídüljön.


És igen, ekll neki oltás mindneképp, most tavasszal kell beadatni, aztán a vakcina fajtájától függően ismételni is kell.


A torpenyul.hu-n valóban nagyon jó dolgok vannak, érdemes olvasgatni.

2013. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elgépelésekért bocsi, kicsit késő van már...
2013. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link] , de egyébként tényleg baromi jó, hogy megveszed, majd elgondolkozol, hogy ja igen, hogy a francba kell tartani... Kutyánál is ez lesz majd? Megveszed és rákérdezel, hogy mit eszik, és a labrador elfér-e a kisszobában, és tényleg muszáj sétálni vinni, meg mitől büdös a pisije, amit miért nem a macskaalmon végez?

Felelős példát mutatsz, így tovább. Szerintem vegyél egy lovat is neki majd.

A nyúlnak minimum 100-as, inkább 120-as ketrec kell, 2-4 órát/nap kint kell töltenie (házon belül persze), nyáron rövid időkre ki lehet vinni (télen felfázhat), de csak szoktatással, mert mehet a hasa, ha hirtelen kiteszed.

Van több dolog is, amit nem ehet, ezért ész nélkül ne adj neki bármit (ha privátban írsz egy mail címet, át tudom küldeni ezeket, van egy kisebb listám pdf-ben). Amit kaphat nyugodtan többek közt: alma (magok nélkül), répa, répa szára, petrezselyem zöld, kamilla, eper és levelei, szeder és levelei, málna és levelei, bazsalikom.

Széna és víz mindig legyen előtte, mert az, hogy a vizet felveszi a táplálékból, és több nem kell neki, annyira igaz, mint az embernél...

Tápból napi 2×1 marékversele laga - cuni fit mniimum, a cuni complete jobb (összetételeiben pedig a legjobb).

Legyen egy sarok wc-je, oda tedd be, ahova elkezd pisilni-kakilni, és csak oda tegyél neki almot, a forgács maradhat, vagy lehet pellet is, mindegy. Ha nem jár rá teljesen eleinte, neked kell betenni oda a kakit, a pisit egy nem illatosított papírzsepivel feltörölni, és szintén betenni az alomba, hogy ott érezze a szagot, egy idő után oda fog járni.

Legyen szénatartó rács és golyós önitató, a tápot tálkába teheted. Tegyél be nyalósót is, mert kell neki, igaz, megfelelő táp mellett nem használja olyan intenzíven.

Csinálj vagy vegyél egy kis házikót is neki, hogy el tudjon bújni, ha épp nincs szociális kedve.


A fent linkelt két honlapot meg olvasgasd gyakran.

2013. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok, kell oltani, egy oltás fél évig hatásos, de télre nem szokás oltani, mert ami ellen oltják, azt a szúnyogok terjesztik.

E nélkül nem viheted ki nyáron se (amúgy is csak módjával, mert napszúrást kaphat), de bent sincs teljesen biztonságban. Ha élete első oltása, akkor ismételni is kell.

2013. márc. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felelötlen állat tartó. Van egy kutyám is a kislány meglátta egy ismerősüknél a tengerimalacát. Kb. 1 napig bírtam amig itt sír. A neten találtuk még aznap elhoztuk. Nem akartam soha nyulat, nem is néztem utána. A hellyel nincs gond van neki elég nagy. Tápot eszik, almát, répát adtunk neki. Vizet nem igen láttam, hogy inna füvet is szereti. Az eddigi tulajdonos kint tartotta ólban. Ott is született most 3 hónapos. A szüleiknek sincs semmi baja. Azok is kint laknak az udvaron. Nálunk is kint van. Búvóhelye van. Akkor jövőhetén kihívom az állat orvost úgyis kell jönnie oltani a kutyát. Egyébként meg olyan dolgokkal nem kell rágalmazni amit nem is tudtok. Nem megvettem azt bedobtam egy dobozba. Csak azért írtam ide ki mert melózni voltam nem volt kedvem este még olvasgatni. De látom nem kellet volna.
2013. márc. 11. 10:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem füvet, hanem szénát kell adni neki!!!!!!!!!!!

Vizet az enyém kétnaponta fél literrel fogyaszt!!!

Méghogy nem vagy felelőtlen!

2013. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hirtelen tápváltásba még belepusztulhat 3 hónaposan, szóval várj még pár napot, mielőtt oda adod...

Pontosan azzal kellett volna etetned, és semmi mással, amit a tenyésztőnél kapott, és fokozatosan bevezetni egyesével az új kajákat. (Értem ezalatt a fű, répa, stb...)

Ha lágyszékletet látsz, akkor nézd meg a legközelebbi egzotikus doki számát a neten, és ha gubbaszt, felfúvódik, fosik, akkor azonnal induljatok vele. (Kutyás dokinak se gyógyszere, se rutinja nem lesz a bélflóra helyreállításhoz...)

2013. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy széna legyen előtte, a táp, amit a tenyésztőnél kapott, és víz. Minden más ésszel, méretékkel, és főleg szoktatással bevezetve az étrendjébe.
2013. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!