Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet a tengerimalacnak vizet...

Lehet a tengerimalacnak vizet adni?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy tengeri malacot, akitől kaptuk azt mondta, hogy ő nem szokott adni nekik vízet hanem sok gyümölcsöt mert vmelyik hörcsög fajnak se lehet vizet adni! és még egy kérdés: mi legyen a neve?mert nőstény tengerimalac és nemtudunk semmi normális nevet neki...??!!
2007. szept. 12. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
16%
szia! A tengerimalacnak tényleg nem feltétlenül fontos a viz.Nekem azt mondták hogyha észreveszem hogy nyaldossa az akváriumot v. ketrecet amiben van akkor lehet betenni neki.De a sok gyümölcsböl,zöldségböl fedezi a vizet magának.A nevet pedig csak te tudod eldönteni .Remélem segitettem.Sok sikert.
2007. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk nekik vizet adni, de nem tálban, m. azt teleszórják a forgáccsal, hanem a terrárium falára erősíthető kis tartóban. És egy javaslat: a tengerimalacok társas lények, szenvednek egyedül, úgyhogy ha van rá lehetőséged, vegyél mellé egy szintén nőstény társat!
2007. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Én nem adok a sajátomnak, hiszen a kereskedésben, ahol vásároltam, ott sem adtak neki., éppen ezért nem tudta megtanulni a "golyós itató" használatát itthon, pedig sokáig próbálkoztam. De én is rájöttem arra, amit sokszor mondanak: a friss zöldségekből és gyömölcsökből megszerzi magának a számára szükséges folyadékot. Naygon gyors az anyagcseréje, állandóan el van ázva az alom alatta, ebből is látszik, hogy nincs szüksége még külön folyadékra.
2007. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Igaz, a tengeri malacok társas lények és jobban érzik párban magukat,de ha azt akarod hogy jobban hozzád szokjon akkor szerintem ne vigyél mellé másikat.Nekem is egy van és nem vettem észre hogy szenvedne, és nagyon hozzám szokott már....Egyébként én adok neki vizet golyós itatóval,nagyon sokat iszik, így gyakran kell cserélni a forgácsot,ahol vettem,kiskereskedésban is adtak neki vizet,így egy nap alatt feltérképezte a helyzetet...Ha nincs ötleted,hogy mi legyen a neve akkor nézz szét itt: [link] :)

Remélem segítettem!:)

2007. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk mindig van bent víz golyós itatóban. Változó intenzitással iszik, van hogy egy nap elfogy(nyáron melegben) van hogy egy hétig elég neki egy tubus víz.

Mi uborkát, répát, salátát adunk neki naponta 3x 4x is.

2007. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekem 2 malacom van, az egyik iszik itatóból is, a másik nem.

Szóval szerintem, adj neki, max. nem issza meg, de a biztonság kedvéért jó, ha van mindig víz az itatójában.

Fontos, hogy mindig tiszta legyen a vize.

Gondolom, a név már nem aktuális, kicsit figyeld meg milyen a viselkedése, rájössz magad is, milyen név illik hozzá :)

2008. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
95%
A malacnak kell adni vizet, mindig legyen előtte az önitatóba :)
2008. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Én a biztonság kedvéért betettem egy tengeri m. itatót! Szerintem te is! Milli legyen sztem a neve!
2009. jan. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
fontos nekik a víz úgyhogy szerezzetek be egy golyós itatót azt pedig 3 naponta töltsd is tele
2009. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is így volt mint neked de amúgy én szoktam neki adni és semmi baja nem lett tőle és nagyon itta adhatsz neki vizet!
2010. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!