Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot tarthatok és...

Milyen állatot tarthatok és mennyit egy 41cm mély,81cm széles,51cm magas 169 Literes akváriumban, aminek nincs teteje?

Figyelt kérdés
Halat azért nem tudok benne tartani, mert nincs akkora felület, amire rá tudnám rakni teli vízzel, illetve nem is szeretnék halakat. Valami emlőst szeretnék. Ha tető mindenképp kéne, max megoldom szúnyoghálóval, ha nem jön rá ötlet. Köszi előre is

2013. márc. 13. 14:15
1 2
 1/17 Szekerczés Roland válasza:
Teknőst lehet ekorába tartani vagy gyík ijesmik de ne nagy fajtát tarcs hogy kényelmesen elférjen
2013. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azoknak nem kell vmi lámpa?
2013. márc. 13. 14:40
 3/17 Szekerczés Roland válasza:
A teknősnek nem kel a miénknek sem kellett de lehet hogy a gyíknak kell nem tudom
2013. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szekerczés Roland válasza:
De még kígyót is tudsz tartani benne de akkor a tetejére kell valami érős háló :D
2013. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
törpehörcsög
2013. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Nagy tévhit, hogy hörcsög terráriumba való. Terráriumban, akváriumban szerintem semmilyen kisemlőst nem lehet tartani.


Én inkább valami hüllőt tartanék benne, az én kedvencem az új-kaledóniai vitorlásgekkó. :)

2013. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

teknős, béka, kígyó, gyík.. mást nem nagyon szerintem.. pók esetleg.


hörcsögöt, tengeri malacot, egeret nem tartunk üvegkalitkában....

2013. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy lehet kisemlőst is "üvegkalitkában" tartani, mert a kereskedésekben is úgy élnek az állatok. Gondolom, ha minőségi almot használok és heti rendszerességgel ki van takarítva, akkor nem okozhat problémát az állat számára sem, és büdös sem lesz. A hüllők nem éppen tartoznak kedvencek közé, a pókoktól meg sírógörcsöt kapok (komoly)
2013. márc. 13. 17:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Az akvárium falán nem tud mászni, csak felülről tudsz közelíteni felé, ami miatt félős és agresszív lehet, hiszen a szabadban is általában felülről közelít a veszély (madarak..), az üveg nem szellőzik, még a ketrecben is cserélni kell naponta a 'pisisarkot"... az akváriumban kb óránként lehetne... Az akváriumból nem tud távozni az ammónia, ezért a hörcsög könnyen megbetegszik.

Az állatkereskedésben sok olyan dolog van, amit amúgy nem szabadna. Pl. együtt tartanak több hörit, pedig ők magányos állatok, kifejezetten utálják a társaságot és előbb utóbb összeverekednek, rosszabb esetben az egyik megeszi vagy megcsonkítja a másikat.

Ha szerencséje van az állatnak, két-három hétnél tovább nem marad az állatkereskedésben, tehát csak annyit tölt akváriumban.. Egyébként ezért is szerencsésebb tenyésztőtől, "háztól" elhozni a hörcsögöt...

2013. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az állatkereskedésben nem élnek az állatok, hanem IDEIGLENESEN TÁROLJÁK őket. teljesen más a kettő, szóval vagy hűllő, vagy semmi. az ammónia elég veszélyes, lecsökkentheti az állat időtartamát rendesen.
2013. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!