Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyul kinti tartásához...

A törpe nyul kinti tartásához mire szükséges figyelni?

Figyelt kérdés
Mert szoba nyulam lesz és majd ha jó idő lesz kintre is kiakarom rakni!! De kifutót nem akarok neki mert kutyáim vannak! :((((

#nyúl #tartáskinti tartás
2013. márc. 17. 18:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
hogy ne zabálja fel a kertet
2013. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem úgy értetem !!! Ketrecbe lenne!
2013. márc. 17. 18:24
 3/11 Kleo0:) ***** válasza:

Figyelj a szúnyogokra,és hogy ne tüző napon legyen mert könnyen napszúrást kapnak! Legyen búvó helye mert hogy ugye kutya lesz a közelben.Legyen friss vize és ha lehet akkor egy kis zöldség,gyümölcs

Tiszta legyen a ketrece és ha lehet ne érje huzat.Stabil egyenes helyre helyezd a ketrecet,megfelelően lezárva nehogy kiszökjön :-)

2013. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy figyeljek a szúnyogokra??
2013. márc. 17. 20:03
 5/11 Kleo0:) ***** válasza:
46%

Ha a szúnyog megcsípi a nyuszkó fülét akkor abba bele is halhat ha nincs oltása.Meg ugye szegényke bőrét is megcsipkedik :-(

én a ketrec külsejére ahól a nyuszi belülről nem éri el,oda szoktam egy kis szúnyog/bogár riasztót fújni hogy ne lepjék el a drágát a rovarok :-)

2013. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!!!!
2013. márc. 17. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:

MIVAN???? A szúnyogok bárhol megcsíphetik a nyulat, és ha fertőzöttek voltak, akkor a nyúl meghal. Rovarirtót TILOS a közelébe tenni!!!! Be kell oltani a nyulaknak való oltással, és rendszeresen ellenőrizni kell a nyulat, és kiszedni belőle a kullancsokat, ugyanis azok mindig vannak kint!

A ketrecnek nagynak kell lennie, és egy részen fedettnek. Természetesen 25-30 fok felett nem teheted ki, a hűvösebb szobában kell hagynod. Ha kint van, napi többször ellenőrizd, nem fogyott-e el a vize, mivel ez a melegben könnyen elpárologhat, vagy felforrhat. Természetesen golyós itatót kell használnod. Napfény érheti egy kicsit a nyulat, de el kell tudnia bújni. Fedettnek kell lennie a lakhelyének, hogy a ragadozók ne férhessenek hozzá.

2013. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó! Köszi de legközelebb ha válaszolsz valakinek lécci szebben jó???
2013. márc. 19. 18:27
 9/11 anonim ***** válasza:
A nyuszit be kell oltatni kombinált oltással. Annak a hatása kb. 5 hét után alakul ki, és évente meg kell ismételni. Tehát vidd el minél hamarabb oltásra, és csak utána 5 héttel rakhatod ki nyugodtan, mert ki tudja mikor jönnek a szúnyogok.
2013. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kleo0:) ***** válasza:

Bocsánat,de szerintem semmi baja nem lesz a nyuszinak hogyha a ketrec külsejére És majdnem a legaljára fújok egy pici szúnyog riasztót ahól a nyuszi még véletlenül sem tudja elérni,sőt a legtöbször törlő kendőt használok ami még biztonságosabb :-D

A nyuszit kirakom addig a ketrecből,és miután át töröltem át fújtam a ketrec külsejét,kirakom a szabadba és hagyom kicsit hogy a levegőn legyen,majd be rendezem és mehet bele a nyuszi,nem akartam vitát csak tisztáztam :-)

2013. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!