Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam le a nyuszim...

Hogy szoktassam le a nyuszim a ketrec rágásáról, rángatásáról?

Figyelt kérdés

Szombat óta van egy nyuszim. Éjjel is arra kelek sokszor, hogy a fogaival megfogja a ketrec rácsát és rángatja, meg kaparja a ketrec oldalát, gondolom ki akar jönni. Iszonyatos hangja van. Nap közben ki szoktam engedni futkározni.

Hogy szoktassam le erről? Szeretnék nyugodtan aludni. :( Vagy csak azért van, mert még nem szokta meg a helyét? Félek, hogy ez így marad. :(


2013. márc. 18. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát így is fog sajnos, a nyulak ilyenek.
2013. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nemár, valami megoldás csak van :( Most letakartam a ketrec elejét, nem lát ki ide hozzám meg a szobába. Most abbahagyta, remélem nem folytatja.
2013. márc. 18. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen le van írva, hogy nem szabad abban szobában tartani, ahol valaki alszik. Egyedül az oldja meg ha ki tudod engedni "mindig". Nálam egy ideig működött, aztán kitalálta, hogy elkezdi rágni a szőnyeget :D
2013. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kleo0:) ***** válasza:

Itt is azt írom hogy citrom a rácsra

Este citromozd be a rácsokat addig enged ki a nyuszit,

várd meg hogy rászáradjon a citrom és akkor enged be.

Sokak szerint hatásos módszer,én még nem próbáltam.

Vagy ha rajta kapod fegyekmezd meg hogy nem szabad :-)

2013. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azért csinálja, hogy te foglalkozz vele. Eleget abajkatod napközben?
2013. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Saját vállalkozásban dolgozom, így elég sokat vagyok itthon is, de sokszor el is kell mennem, de azért sokat kint van. Most is ki van engedve, rohangál össze-vissza :)

Most éjjel már kevesebbet csinálta. Letakartam a ketrec elejét, hogy ne lásson rám, így nyugodtabb volt.

Máshová nem szeretném kitenni, mert vagy nem fér el, vagy másokat zavar. Remélem leszokik róla. A citromot lehet kipróbálom. :) Köszi!

2013. márc. 19. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:
én is egy szobába élek vele és nálunk is ez volt, én a citromot nem próbálnám hiszem nem lehet neki adni így nem tudom hogy ilyen formában mennyire lenne márgező számára, én a "fegyelmezést alkalmaztam" nála igaz volt hogy 5ször felkeltem egy éjszaka alatt de 1,5-2 hét alatt leszokott róla és én is letakarom félig a ketrecét, a wc fölötti sávban nem takarom le hogy azért szellőzzön így mostmár megvárja míg felkelek és akkor kap enni :) bár napközbe még mindig rágja de akkor kiengedem, de szerencsére ő megértette hogy a reggel 6 meg a délután 5 között van különbség :)
2013. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kleo0:) ***** válasza:

A citrom nem mérgező,és mivel savanyú a nyuszi remélhetően

Elkerüli :-) ha lenyalogatja a cirtomot akkor sem lesz semmi baja, esetleg pici hasmenés de ritkán.Ugye bár nem kell citrom karikákat fűzni a rácsokra hanem csak vékonyan és így még talán az esetleges hasmenés is elkerülhető ;-)

;-)Nem akartam veszekedni,csak leírtam hogy nem kell aggódni :-D

2013. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
értem :) nem vettem veszekedésnek hisz nem tudtam pontosan hogy milyen hatással is van rájuk a citrom, csak azt amit olvastam "citrusfélék TILOS" :D
2013. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!