Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak kosorrú törpenyuszim...

Yossarian18 kérdése:

Bak kosorrú törpenyuszim mellé szeretnék egy kosorrú kislányt társnak. Ha eleinte jelölgetni is fog, azért erről ugye le lehet szoktatni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanított?
2013. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne tarts, mert éjjel nappal tolja mejd, neked lesz sok nyulad az anya meg hamar beledöglik a sok szülésbe
2013. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy még nem lett kasztrálva. Az a tervem, hogy amíg az új nyuszi nem lesz legalább 7 hónapos, addig külön tartom őket. Szerencsére olyan nagy a lakás, hogy mindkettőjüknek bőven jut hely külön külön is, és azt is meg tudom oldani, hogy egyszer az egyik, egyszer a másik barangolhasson kedvére a lakásban úgy, hogy közben a másik egy külön szobában legyen. Viszont így ha nem is egyszerre, de érezni fogják egymás szagát, és emiatt aggódom a jelölgetés miatt. Ha a lány nyuszi nagyobb lesz, akkor szeretném majd egyszer, maximum kétszer fedeztetni a fiúval (gyakorlásképp, mert a későbbiekben ha elköltözünk kertes házba, elképzelhető, hogy kicsit komolyabban is szeretnék a tenyésztéssel foglalkozni). Aztán ha úgy alakul, hogy mégsem költözünk, akkor a fiút kasztráltatnám, hogy együtt is tarthassam őket. Ez legkésőbb egy év múlva kiderül. Szóval ez is kérdés, hogy lehet-e még két éves korában is kasztráltatni a nyuszit, vagy akkor már nagyon nem jó neki testileg lelkileg. Mielőtt jönnének a kommentek, hogy hagyjam a tenyésztés a tenyésztőre, mert úgy sincs tapasztalatom, előre bocsátanám, hogy kiskorom óta tartottam és tartok mindenféle állatot, tenyésztettem is, ahhoz elég nagy tapasztalatom van, hogy tényleg hobbi szinten nagyon kicsiben ezt a nyuszikkal is megpróbáljam. Természetesen rengeteget olvasok a témában és tenyésztőkkel is kapcsolatban állok, akiktől nagyon sok jó tanácsot kaptam már eddig is. Azért sem akarok tömegben tenyészteni, mert tenyésztői lelkiismeret ide vagy oda, Húsvét előtt náluk is rengeteg kisnyuszi születik, ilyenkor a legnagyobb a kereslet a nyuszikra, és sajnos nagyon sok szép szeretni való kis állat az ünnepek elmúltával nagyon rossz sorsra jut. Hiába akar a tenyésztő jót nekik, ő sem tudja kiszűrni, hogy kinél nem fog tudni egy teljes, boldog életet leélni a nyuszi. Szóval inkább tényleg csak néhány picit szeretnék időnként akiket viszont biztosan jó helyre tudok juttatni.
2013. márc. 19. 09:07
 4/6 Kleo0:) ***** válasza:

Hát így túl macerás lenne panelban neked is és a nyusziknak is.Inkább várd meg amég kertes házba mész és akkor vegyél egy kislányt.Így sokkal egyszerűbb és megoldhatóbb amég panelban laksz addig legyen egy nyúl :-D

neki is jobb így és neked is.

2013. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem biztosan nem jobb, az ő részéről sajnos nem tudok nyilatkozni. Nem panelban lakom, hanem téglaépítésű házban, nincs gutaütés veszély. Minden esetre remélem kapok esetleg pár használható tanácsot, mert az eddigiek nem sokat segítettek. Köszönöm előre is, ha valaki veszi a fáradtságot.
2013. márc. 20. 15:48
 6/6 s.Dodo válasza:

Szia. Ivaros nyuszikat ne tarts egymás mellett! Ha össze lesznek engedve a bak meg a nőstény, és nem veszed őket külön csak a vemhesség, ellés, és kisnyuszi nevelő időszakra, akkor annak az lesz az eredménye, hogy a nyuszid éjjel-nappal nyaggatni fogja, stresszes lesz, s sebes lesz a nőstényed. mikor a nőstény nem enged a baknak, akkor elkezdi tépni a nőstény szőrét, és az így keletkező szőrhiány, sebes esetleges gyulladásos seb eléggé fájdalmas lehet a nősténynek. tehát az első tanácsom, ne legyenek egy ketrecben a nyuszik, max annyira rakd össze amíg dolgoznak a kisnyuszin.. :) persze azt is úgy hogy a nőstényt rakod a bakhoz. ellenkező esetben a nőstény megvédi a területét a baktól és összeverekednek.

a másik tanács. a lány nyuszi elméletileg nem pisil/jelölget, max bogyózik. a baknyuszi sokat jelöl. nekem 3 hét alatt vált szoba tisztává a bak nyuszim. még pedíg így: én egy alomtálcába raktam homokot. a baknyuszi akárhányszor félre pisilt, bogyózott feltöröltem egy wc papírral és a homokra ráraktam 1-2 órára a pisis ill kakis papírt. persze megmutattam a nyuszimnak oda raktam, meg szagúltattam vele. akárhányszor félrecsinált ez a folyamat ment végbe. türelmesnek kell lenni. két hét után, már néha magától a homokosba csinált mikor kint volt a ketrecből, néha összevissza. a 3.héttől pedig már csak a homokosba. ezután elvettem az alomtálcát,és már nem is csinált félre, ha kellett neki megvárta hogy visszarakjam a ketrecbe és kész oda csinált, vagy jelezte hogy vissza akar menni a ketrece szagúlgatásásval. ennyi. bocs, hosszú volt. remélem sikerül. elméletileg a nőstény nem fog jelölgetni. nekem nem csinálta, félrebogyózni viszont fog. viszont a nőstényeim kint vannak tehát nem tudom náluk bejön-e ez a módszer. Remélem hasznos volt...:)

2013. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!