Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy legyen tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Régen volt tengerimalacom, és eladták, mert nem takarítottam, ugy ahogy kell... Van egy kutyám, halaim, és egy hörcsögöm. A hörcsögöt mindig takarítom, és etetem, a kutyám majdnem minden vasárnap kiviszem a hegyre.(kertesben lakunk, nagy a kert). A halaknál is cserélem a vizüket, és etetem őket is. Azt mondják, hogy: ebben a házban több állat nem lesz. (Régesrégen volt egy nyulam.) Pedig saját pénzből venném a ketrecét, meg mindent hozzá. A hörcsögömet, a halaimat is, az akváriumot, és a szűrőt nem, mert azt megkaptam karácsonyra. A kutyát ingyen hoztuk (nem rossz környezetből).... Saját pénzem lenne, én takarítanám, és tartanám el. Akkor most miért nem? Van amikor azt mondják, hogy másnak még egy kutyája sincs, mert nem tudják eltartani.. és ha megkérdezem mindig ezt mondják. Hogy vegyem rá őket?
2013. márc. 20. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki, hogy ennyi állatod lehet. Amíg a szüleim házában laktam nekem csak egy hörcsögöm lehetett. Így is jó helyzetben vagy. És tengerimalacból 2 kellene, mivel társas lény, egyedül unatkozna.
2013. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valakinek 2 kutyája van, 200 literes akváriuma, és vadászgörénye :D. Emeletes házban lakik. A kutyám az külömben az egész családé, mert "ő őrzi a házat". Felsorolásnak soknak tűnik, de egyébként nem az. Az akvárium csak 30 literes, kis helyet foglal. Tudom hogy társas állat. Régen nekem megvolt egyedül is. Össze vissza ugrált, szóval azt jelenti hogy boldog volt. :D. De ha megengednék akkor tudnék szerintem 2őt venni, de nem rögtön..
2013. márc. 20. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Még szerencse, hogy nem vesznek. Pláne hogy te még egyedül is tartanád, mert "Régen nekem megvolt egyedül is.". Inkább azzal a szegény kutyával foglalkozz aki egész nap a kertben unatkozik.
2013. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tartanám egyedül, de írtam is, hogy 2őt tartanék,(-.-) de nem rögtön 2 hanem pl. 2 héttel később a másik.. Nem unatkozik a kertben, mert mindennap játszom vele!!! És vannak játékai, labdái, ha mégis "unatkozna", úgy hogy minimum 1,5 órára kimegyek hozzá játszani, és futkározni a kertben. ;) A szomszédban is van 1 kutya, és úgy játszanak, hogy futkároznak fel-le a kerítés mellett. Nem hinném hogy unatkozna.
2013. márc. 20. 18:55
 5/14 anonim ***** válasza:
És magának fogja dobálni a labdát ha unatkozik?
2013. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudod... van foga is. Tudja rágcsálni, és vinni ide oda, elásni a földben, mint a csontokat. ;) Amúgy, ahelyett hogy itt írod a hülyeségedet, úgy, hogy semmit sem tudsz hogy mit szoktam játszani vele, vagy vakami más, akkor inkább ne is írj, ha nem a kérdésre válaszolsz. :)))))
2013. márc. 20. 19:07
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne akarj tengerimalacot. A kutyát naponta sétáltatni kellene, még a kertben tartott kutyát IS! Foglalkozz inkább vele taníts neki trükköket, járj el vele sétálni. Te sem örülnél ha hetente egyszer jöhetnél ki a lakásból, neki a kert a lakás, unalmas lesz egy idő után. Egyedül egy kutya sem játszik, csak ha már rettentően unatkozik.
2013. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lehet válaszolni arra a kérdésre, és inkább lecseszitek minden ok nélkül szegény kérdezőt.

Kutyám nekem is van (vagyis a családé), egy aranyhörcsögöm és egy ékszerteknősöm meg két tengerimalacom. Ez nem azt jelenti, hogy el vagyok kényeztetve, csak szeretem az állatokat. Biztos te is így vagy ezzel. Biztosítanod kell a szüleidet arról, hogy már nagyobb vagy és gondoskodni fogsz a malacokról, és mond nekik azt is, hogy nem drága a tartása. Én két tengerimalacra havi max 3000 Ft-ot költök (vagyis apukám:)). A táp 900 Ft két hónapra, a forgács 4000 Ft fél évre :) multi fit 500 literes csomag. Szénából kell a legtöbb, az havi 1000 Ft. Tényleg nem drága, és nem büdös heti két takarítással. Sok sikert:)

2013. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De mégis minek kéne több állat ennél? Már ennyivel is rendesen foglalkozni rohadt sok idő. Azért nem kell új állat mert a régit megunja.
2013. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na végre valaki értelmes is. :) Köszi a választ :D

Nekem nem kell a forgácsért fizetni, mert van itthon egy csomó. Szénát is tudunk szerencsére ingyen szerezni. Zöldséget, gyümölcsöt alapból veszünk, és még pluszba vennénk többet. :) igen, szeretem az állatokat ^.^

Nem nagy dolog a gondozásuk, ha nem úgy állsz hozzá hogy jajj de nehéz, jajj de sokáig tart, jajj de nem tudom mi. :D a hörcsög, meg a halaim takarítása is egyszerű, nem igényel nagyobb feladatot. De ha csak kínból csinálod, akkor biztos nehezebb. Szóval egyáltalán nem nehéz vele foglalkozni. Nem unom meg őket.. ;) a hörcsögöm lassan 1 éve van meg, és lássd, nem untam meg. :) Akkor még kisebb voltam, amikor tengerimalacom volt.

2013. márc. 20. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!