Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fajtatiszta vagy fajtiszta?

Fajtatiszta vagy fajtiszta?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy sokan ugranak a fajtiszta kifejezésre. Értem is az indokot. DE én mostanában sokat kerestem kisállatot a honlapokon és nem egy tenyésztő írta azt, hogy fajtiszta törzskönyvvel. Akkor ők is "sík hülyék"? Vagy mindkettő kifejezés elfogadott csak éppen ezt nem tudják azok, akik az egyiket vagy a másikat használják?
2013. márc. 22. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azok sem tudják helyesen.Amúgy régen mindíg azt mondták, hogy fajtiszta mostanában szoktak rá inkább a fajtatisztára(ami nyelvtanilag helyes).
2013. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fajtatiszta az értelmileg helyes kifejezés, mivel az összes kutya egy fajhoz tartozik.
2013. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hirdetésben meglátod, hogy "fajtiszta kutya, cica, ..." eladó, na itt kell elgondolkodni azon, hogy érdemes-e őket megkeresni vásárlás céljából, mert aki tudatosan tenyészt az tudatában van azzal, hogy mit jelent a fajtiszta és fajtatiszta kifejezés. Aki így ad fel hirdetést, ott sántít a dolog.
2013. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya fajtiszta, még a keverékek is, mivel a kutya az maga a faj. Egyébként könnyű megjegyezni, mert eleve fajtákról beszélünk így a helyes kifejezés a fajtatiszta. :) Azok, akik fajtisztaként hirdetnek kutyákat, rosszul tudják, az ilyen emberekben nem bíznék meg, mert szerintem egy igazi tenyésztő fajtatisztaként hirdetné meg, nem fajtisztaként.
2013. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
A modern biológiai fajfogalom miatt a fajtatiszta a helyes, de hagyományosan fajtiszta volt eredetileg a kifejezés, ezért sok helyen használják még. A faj jelentése eredetileg a mai fajta vagy változat volt, lehetett beszélni például a festékek fajairól. Vagy ott a műfaj kifejezés is. Aztán a biológiában kialakult a mai állatfaj fogalom valamikor az 1800-as években, ami ellentmondásba került a korábban használt fajtiszta kifejezéssel, ezért az utóbbi megváltozott fajtatisztára. A mai értelmezés szerint a fajtiszta nem helyes, biológiailag nincs konkrét értelme, és félrevezető. Jelenthetné akár azt, hogy nem hibrid, de nem használják erre, mert még mindig összemosódott a régi értelmével.
2013. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Teljesen egyértelmű lett. :)

Amúgy meg macskás honlapon (is) olvastam és elég szív-léleknek tűnt az írása alapján a nő. Rendes igényes honlappal, nincs szándékomban innen "vásárolni", de egy szóbaki miatt nem hinném, hogy ennyire elítélnék egy embert vagy elkezdenék gyanakodni, attól még nagyon szeretheti az állatokat és rendesen, megfelelően törődhet velük.

2013. márc. 22. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Reméljük :)

Sajnos saját, rossz tapasztalatból írtam.

2013. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én is olvastam sok szörnyű dolgot. Én is remélem, hogy azért az emberek nagy százaléka szereti a(z) állatát/kis kedvencét, de tudom, hogy a valóság olykor kiábrándító.
2013. márc. 23. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!