Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac nagyon kiszórja...

A tengerimalac nagyon kiszórja maga alól az almot? Tehát mozgékony? és a csincsilla? Melyik lenne a jobb alomkiszórás szempontjából?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 00:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Most komolyan ez a fő szempont?


A csincsillának nagyobb ketrec kell, mint egy szekrény. És jó magas. A tengerimalacnak meg 120x60as alapterületű sima ketrec.


De ha ennyire az alomkiszórás a szempont, akkor csincsilla, mert az a faágakon ugrál, és nem az alomban.

2013. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen, mivel kamaszlánynak lesz az állatka, viszont van a családban 2éves is, és nem nagyon szeretnénk egész nap azt lesni, hogy az alom mennyire van kiszórva a nappaliban , és hogy a pici rátalált-e, eszi e a kiszórt almot.. egy nagy ládán lenne egyébként a ketrec a földszinttől úgy 90 centire, az állatkához a kicsi nem férne hozzá.
2013. márc. 23. 00:43
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem a tengerimalacaim eléggé kiszórták az almot.
2013. márc. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Akkor mindkét állatot ki lehet zárni.

A csincsilla amúgy elég barátságtalan állat.

2013. márc. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nyuszi meg sem fordult a fejetekben?
2013. márc. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem a nyuszi is kiszórta az almot. Vegyetek macskát.
2013. márc. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bár az is kiszórja amikor kijön az alomtálcából...
2013. márc. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A nyuszit nem is kell bealmozni. Kell a ketrecébe egy fapelletes wc, és kész. De viszont sokat kell kiengedni a lakásba.
2013. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 urkunde ***** válasza:
100%

Nekem több csincsillám van ,van amelyik almozás után azzal kezdi összetúrja egy nagy hegybe az almot a ketrec széléhez ebből jut bőven a szoba padlójára is,van amelyik csak

belefekszik és abszolút nem túrja ki.Ez szerintem a tengeri malacra is igaz lehet de én nem tartok malacot,úgyhogy ez csak feltevés.Mind két fajtát napi rendszerességgel ki kell engedni szaladgálni,mert nem tudsz akkora ketrecet venni amibe tudna eleget mozogni.

Az viszont tény,hogy a csininek jobb egy magas ketrec de legalább 0,8-1m3 méretű kell,a malackának lényegesebb a nagyobb alapterület.

Az eredeti kérdéshez visszatérve,olyan ketrecet válasszatok aminek magas pereme van alul akkor nem tudja kitúrni az almot.

2013. márc. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A csincsillák 18 évig is elélnek... Magadnak veszed, nem a gyerekeidnek. Annyi idő alatt a kisebb is elköltözhet otthonról... :)

Amúgy igen csak érteni kell hozzájuk, és elég hisztisek. Mielőtt döntötök nézzetek utána az állat igényeinek, természetének.

2 éves gyerek mellé inkább egy felnőtt, nagytesű nyuszi való. Ők WC-t használnak, legföljebb széna hullik a ketrecből, és ha elég nagy, véletlenül megölni is nehezebb. :)

Nézz szét a nyuszi menhelyeken. Egy nagyra nőtt, tavaly húsvéti nektek pont jó lenne.

(A törpenyúl kölyök nagyon érzékeny, ha amellett döntötök, nézzetek utána az etetésüknek, és a kicsi ne férjen hozzá.)

2013. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!