Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezek jó nasik a nyuszinak?

Ezek jó nasik a nyuszinak?

Figyelt kérdés

Vagy egészségtelenek?


[link]

[link]

[link]

[link]



2013. márc. 23. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
felesleges ilyenre kidobni a pénzt
2013. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is, száríts neki inkább sárgarépát, imádni fogja és legalább tudod, hogy mi van benne:)
2013. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
kapható az kis állatkereskedelemnél és ott talán meg kérdezhetnéd.. hogy ez jó e nekik..
2013. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatkereskedő úgyis azt mondaná, hogy jó neki, mert egyrészt nem ért hozzá (tisztelet a kivételnek..), másrészt az az érdeke, hogy eladja.
2013. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt 4mézesrudat evett meg a nyuszim de egyébként semmi ilyet nem veszek neki mert szerintem mind egészségtelen, de igazából ha nem sajálod rá a pénzt akkor szerintem belehalni nem fog mivel nem rendszeresen adod neki :)

én is eszek 2havonta egyszer a mekibe mert finom de nem azon élek :)

2013. márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem ajánlott, ezek mézzel vannak összetapasztva, és a méz nem jó a nyuszinak
2013. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. termék: Összetevők:

Gabona, növényi melléktermékek, magok, zöldségek, dió, tojás és tojástermékek. Ezek közül a nyúlnak nem adható: dió, tojás. Melléktermék? Tehát amit amúgy kidobnának.

2013. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3. termék Összetevők:

Rózsaszirom, körömvirág szirmok, gabona, magok, zöldségek, diófélék, tojás és tojástermékek, növényi melléktermékek. = U.a.

2013. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csincsy válasza:

Sziasztok!


Lehet, hogy ez egy kicsit off lesz, de nem bírom magamban tartani... bocsi!


Mivel a szezonális termékek linkje volt fentebb, így már nem tudom, hogy mire gondolt pontosan a kérdező, de szeretném megosztani Veletek, hogyan él az Én nyuszkóm lassan 8 éve Velem. (érettségi ajándékom :))


A kezdőcsomagjával együtt vettem Neki egy doboz Pepe nyúltápot, abból a zöldet kiválogatta, és ott hagyta. Azóta nem vettem ilyesmit.

A legfőbb tápláléka a sima mezei nyúltáp a tápos boltból és a széna. Mellé kap változó arányban és időben répát, salátát, almát, kukoricát, néha káposztát, krumpli héjat. (ezekkel vigyázok, csak kis db-ot kaphat)


Mézes karikát kb. 3 havonta szoktam adni Neki.

Amikor már jó idő van, akkor füvet is eszik odakint, meg mindenféle gazt, gyermekláncfüvet, tyúkhúrt. Imádja a tulipán és a rózsa szirmait, illetve a rózsának minden részét. :) Ha kapok virágcsokrot, abból is szoktam Neki adni, ha már elszáradt.


Karácsonykor szokott kapni egy-egy mézeskalács sütit, ha néhanapján pizzát rendelünk (tényleg nagyon ritkán), akkor a széléből szoktam Neki eltenni másnapra egy kis darabot. Azt is csak úgy falja szárazon. Ha pop-cornt csinálok itthon, potyog Neki belőle, szintén nagyon szereti. A chipset is szereti, meg a ropit, meg a háztartási kekszet, meg a müzliszeletet. (ezek kb. évente 2-3-szor) Sőt, egyszer behullott a ketrecébe egy darabka csokis perec, mondanom sem kell, eltűnt, mire lehajoltam. :)


Természetesen ezeket a dolgokat nem minden nap kapja, csak néha kap egy-egy darabkát ebből-abból. És semmi baja nincsen! Soha nem volt beteg, rendes a súlya is, normálisat bogyózik. Odakint szaladgál a fűben, élénk, játékos, nappal együtt van 3 éve cicákkal, illetve 1 éve már sajnos csak egy cicával. Rohangál az udvaron, a macska meg levadássza. :) Együtt is pihennek, "puszilóznak".

Oltva soha nem volt! Nem ivartalanított nőstény.


Tudom, hogy most majd sokan jönnek azzal, hogy nem egészséges a méz, meg a szénhidrát, meg a nem tudom micsoda. Valaki már írta előttem a mekis példát. Egyetértek teljesen.


Tejet, tejterméket soha nem kapott, és kifejezetten mérgező dolgokat sem.


Természetes, hogy mindenki a legjobbat akarja a kis kedvencének, mindegy, hogy kutya, nyúl, macska, ló...stb. És nem is azt mondom, hogy követendő, amit leírtam, csak annyit szeretnék, ha lenne egy úgymond ellenpélda. Mert olyan sok kérdést olvasni, hogy mit ehet, mit nem, ettől baja lesz-e, vagy nem... Nyilván eleinte Én is megijedtem, amikor a ketrecét rágta, vagy véletlenül kartonpapírt, de ma már tudom, hogy egy-egy apróság semmilyen problémát nem okoz Nála! :)

Az új ketrecében volt egy műanyag házikó, aminek szétrágta az ajtaját, így aztán inkább kivettem, műanyagot talán mégsem kéne ennie. :)


Nagyon szeretem Őt, és remélem, hogy még pár évig élvezhetem a társaságát! :)


Kellemes, boldog nyúltartást mindenkinek!

2013. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!