Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen zöldséget/gyümölcsöt...

Milyen zöldséget/gyümölcsöt NEM ehet a csincsilla?

Figyelt kérdés
Frissen, megmosva miket nem adhatok neki? Kertből fű, tyúkhúr, pitypang...?

2013. márc. 23. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

füvet keveset ehetnek, én pitypanggal nem próbálkoznék, de számomra a csincsilla.hu a "minden tudás tárháza". rengeteg infó van arról, hogy hogyan bánj vele :)

Most így hirtelen, ami beugrik, hogy elvileg nem lehet adni nekik krumplit, káposztát és karalábét. Én legtöbbször almát adok nekik, vagy sárgarépát, de szeretik még a dinnyét és a cseresznyét.

[link]

[link]

2013. márc. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 urkunde ***** válasza:

A pitypang levelét adhatod nekik de előtte meg kell fonnyasztani.A virágját és annak szárát ne add neki.

Gyakorlatilag a réten fellelhető összes fűfélét adhatod neki fonnyasztott formában.Ne út széléről szedd minél kevesebb kipufogó gáz és egyéb káros anyag legyen rajta.A

kereskedelmi forgalomban kapható szénát is valahol kaszálják csak szépen becsomagolják.Én almán és saláta levélen kívül nem adok neki zöldséget ill gyümölcsöt.

Amit tuti nem lehet adni hüvelyes magok borsó,bab félék,káposzta levél.

Nagyon érzékeny az emésztő rendszere a csininek, mindent amit még nem evett, nagyon keveset szabad csak adni egyszerre.Nem lehet jóllakatni új dolgokkal.

Egy barátom naponta ad a csinijének 1 szem mazsolát azt imádja.

2013. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!