Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretnek a tengerim...

Miért nem szeretnek a tengerimalacaim futkosni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy minden nap ki kell őket engedni. Én meg kiveszem őket, és rögtön mennének vissza a ketrecbe. Kicsalogatom őket egy szelet uborkával, elveszik tőlem és mennek vissza. Miért nem szeretnek kint lenni? Mit csináljak hogy többet mozoghassanak?

2013. márc. 24. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
mert lusta dögök
2013. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vannak nálad? Nem lehet, hogy félnek tőled?
2013. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már majdnem egy éve. Az egyik április óta van meg, a másik májustól. Ha bemegyek a szobába, akkor már nem ijednek meg tőlem, mint régen, kézből adom nekik a zöldségeket, de kijönni nem akarnak, csak a kifutóba.
2013. márc. 24. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Etesd őket többször kézből, de ne hagyd, hogy elvegyék, és közben simogasd.
2013. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Vedd ki őket és zárd be mögöttük a ketrecajtót. Aztán hagyd magukra őket azon a helyen, ahol szabad nekik futkosni.. Előbb-utóbb felfedezőkörútra indulnak és ha felderítették a terepet, utána majd örömmel rohangásznak.
2013. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rakj ki a szobába nekik bújót, ahova be tudnak kuporodni. Így biztonságban fogják érezni magukat kint is. ha nincs hova elbújniuk, nem érzik magukat biztonságban. Szerintem próbáld ki, hogy a szobában is kialakítasz nekik egy sötét kis rejtekhelyet, ahova betudnak futni. Lehet így bátrabbak lesznek. Az én malackám is szabadon van a szobában, reggeltől estig, persze biztosítva van neki az a hely, ahol pihenhet! Alvás után meg kijön futkározni, eszegetni.....Ja és a rejtekhelyhez próbáld őket zöldséggel csalogatni, ha kicsit félénkek.
2013. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!