Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta ez a nyúl?

Milyen fajta ez a nyúl?

Figyelt kérdés

[link]


Akinek esetleg van ilyenje, az leírná nekem akár ide, akár levélbe na tapasztalatait, hogy hogyan kell gondozni, meg úgy általában hogy viselkedik az állat stb ?:)



2013. márc. 25. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kosorrú törpenyúl.

A gondozása ugyanaz, mint az összes többinek, nincs különbség, törpe, óriás és házinyúl között.

2013. márc. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj, hogy még soha nem volt nyulam és még az ismerőseim körében sincs, ezért nem ismerem őket. Persze olvasgatok neten is, de gondoltam itt is megkérdezem.
2013. márc. 25. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont ugyanilyen van, csak kicsit más színű:)


Olvasgass itt: www.torpenyul.hu ez megbízható.

Egyébként elég nehéz itt összefoglalni..szobatisztaságra szoktatható, egy nyuszinak minimum 100 cm-s ketrec kell, emellett engedd ki, amilyen sokat csak tudod..

Sajna érzékeny az emésztésük, így ügyelni kell arra, hogy mit esznek. 3 hónapos kora előtt nem kaphat zöldséget, utána is max egy kis befőttesüveg tetőnyit. Ne adj neki kenyeret, krumplit, tejes cuccokat stb. Tápból reggel-este egy kis marékkal kaphat.

Rendszeresen oltani kell 2 alapbetegséggel szemben.

Elég sok dolgot tudnék sorolni, nézz utána szerintem, mert így elég nehéz dióhéjban összefoglalni, aztán, ha valami nem tiszta, szívesen válaszolok:)


Egyébként iszonyat kedves és mókás kisállatok. :)

2013. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kosorrú nyuszi:) Vagy kosorrú törpenyúl, vagy mini kosorrú, de (ha jól látom), még kis kölyöknyuszi, így nem tudom, pontosan melyik fajta. Csak méretben térnek el, úgy végülis mindegy is:)

Tényleg nem térnek el másban a többi nyuszitól (csak kinézetben), így a gondozásuk is hasonló. De azt is tudom, hogy sokkal jobb tapasztalatból hallani a tartásukról, így nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre:) Így most magamtól nem tudok mit írni, mert nem tudom, hogy pontosan mire vagy kíváncsi. Viselkedésről annyit, hogy meglepően okos állat. Nagyon sok mindenre meg lehet tanítani. Én azt veszem észre, hogy nagyjából egygazdás állat, legalábbis nálunk csak nekem hagyja a simit. Nagyon tudnak bújni, puszit osztogatni. Szeretet és foglalkozásigényes állat, így sok időt kell rá szánni, nem elég csak kiengedni. Ha bármi más kérdésed van írj nyugodtan akár itt, akár privát üzit:) Amúgy nekem mini kosorrú bak nyuszim van:)

2013. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. márc. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!