Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nemű törpenyuszit...

Milyen nemű törpenyuszit válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet,szerintetek melyiket? Vállalnátok úgy,h fél napot nem vagytok otthon? 8órát dolgozok.
2013. márc. 27. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Persze, hogy kibírják.
2013. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyedet nézz, ne nemet.


De őszintén? Én nem vállalnám be. Egy nyuszit sokat ki kell engedni, és ha hulla fáradtan hazaérsz a munkából, nem hiszem, hogy majd lenne kedved órákat foglalkozni vele.

2013. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mindkét nemnek megvannak a sajátosságai, nézd meg tenyésztői honlapokon. Viszont arra készülj fel, ha neadjisten kisállat kereskedésből veszed, fogalmuk sem lesz a neméről, koráról, és legtöbb estben a fajtájáról sem.
2013. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért ne misztifikáljuk túl, ha szeretnél tarts nyulat, a nyúl nem egy gyerek, hogy mindig kell vele foglalkozni, ha napi pár órát törődsz vele boldog lesz, de ha pl nem lesz időd minden nap, az se katasztrófa, nyugoadtan vágj bele
2013. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És nehogy más döntse el, hogy van-e erőd foglalkozni vele
2013. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha majd szobatiszta lesz akkor esetleg reggel is kiengedheted ha van időd 20 perccel hamarabb felkalni és akkor boldog lesz délutánig.

Ha nincs is erőd játszani vele akkor is engedd ki egy kicsit hogy kinyújtózzon de persze ne ez legyen a napi rutin. :)

Én fiút választottam mert nekem rémlett vmi olyasmi hogy ellentétes nemű gazdira jobban hallgatnak de ezzel csak az a probléma hogy a nyuszik senkire nem hallgatnak :) elég makacs kis állatkák :)

Sajnos benne van hogy ha majd ivaros lesz akkor megvadul és kezelhetetlen lesz de ezt előre nem lehet megmondani az én kis hercegem nem lett agresszívabb persze néha odakap ha benyúlok hozzzá a ketrecbe de akkor eléggé kifejtem neki hogy ilyet nem szabad és utána már jön nyalakodni meg bújik hozzám :)

2013. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, azt neked kell tudni, hogy lesz-e kedved/energiád foglalkozni vele, mikor hazaérsz. Nekem elképzelhetetlen, hogy ne legyen kedvem hozzá, azért

vállaltam állatot, de persze nem vagyunk egyformák:).


Azért tényleg nem egy gyerek (bár nekem is a "mindenem" a nyuszim), egész nap nem kell úgysem abajgatni. Napközben úgyis pihengél inkább. Én is 8 órában dolgozom, reggel amikor felkelek, kiengedem fél órára kb.(direkt korábban kelek emiatt), utána kap kaját-szénát, elmegyek dolgozni, amikor hazaérek, akkor megint kiengedem és estig több részletben még 2-2,5 órát kint van a szobában, játszunk, simogatom, stb., aztán vacsi és reggelig nyugiban van. Tehát napi 3 órát kb. szabadon van, ennyi minimum kell is neki. Hétvégén többet kiengedem, de napközben ugyanúgy pihenget, van, mikor ki se jön.


A nemet iletően, szerintem is egyedfüggő, hogy milyen a kis személyisége, vannak általánosságok, de nyúléknál semmi nincs kőbe vésve, erre már pár hónap alatt rájöttem:). Ha jó helyről veszed, akkor ott kézhez szoktatják, mire hozzád kerül, és onnantól kezdve nagy baj nem lehet. Persze, ahogy kamaszodik, kicsit megkergül:).

2013. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] :)
2013. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!