Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Semmit nem tudok a nyúltartásr...

Semmit nem tudok a nyúltartásról. Leírnátok minden fontos tudnivalót?

Figyelt kérdés
A sétáltatással kapcsolatban is...

2013. márc. 28. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak húsvétra lesz, akkor inkább bérelj...A legtöbb ilyen fazon pár nap után megunja, szegény nyuszi meg belepusztul a tartásba...
2013. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána interneten és ha valami nem világos, majd akkor kérdezz. Google a barátod :-D
2013. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fúha..

Etetés:

A közhiedelemmel ellentétben nem répát kell nekik adni..a kedvencük a széna.. ami mindig legyen előtte, hogy kopjon a foga és ne nőjön túl.. lédús kajákat (répa alma saláta) én egy héten 3× adtam míg voltak nyulaim.. ezen kívül fontos táplálékuk a különböző magok..(len, kukorica, zab-ot etettem anno) nem kell sok mivel gondolom nem hús nyúl.. sima csapvizet kapjon mellé (az mindig legyen előtte!) a kerémia tálkát ajánlom mert azt nem borítja fel. Az emberi fogyasztásra készült termékeket sem nekik találták ki..(kenyér stb)


Tartási helyük: nem ajánlom az olyan ketreceket amiknek rácsos az alja mert könnyen csúnya sebeket okozhatnak..fa vagy fém ketrec jó.. a lényeg hogy huzatmentes helyen legyen és elég nagy a nyúlhoz képest.


Alom: a szalma azért jó mert azt rághatja is..és viszonylag olcsó.. (egy kis bálát mi ló alá 450Ftért veszünk..egy nyuszinak szerintem 1.5hónapig bőőven elég.) A forgács pedig azért praktikus mert egyszerű beszerezni és tárolni. De fontos, hogy pormentes legyen!!


Mozgatás..: mi nyulat nem szoktunk sétáltatni.. ki lehet engedi a lakásba/ kertbe.. de fontos hogy jól elkerített helyre mert hajlamosak ki ásni magukat..és szökni is szeretnek..


Oltások, féreghajtás, állatorvos: Myxamatózis ellen feltétlenül oltasd egy évben 1× elég.. féreghajtás 4-5 havonta ajánlott.. teljes kivizsgálás pedig évente (ahogy te is el jársz szűrővizsgálatra pl.)


Nagyjából ennyi így hirtelen.. ha vigyázol rá akár 10-12 évig is hű társad lehet..ha van még kérdésed írj nyugodtan!;)

2013. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszhoz hozzátenném, hogy RHD ellen is oltasd be, alomnak pedig én a fapelletet használom, sokkal praktkusabb.

De csak húsvétra ne vegyél nyulat.

2013. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

www.google.co.hu

segt neked is szívesen

2013. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
de azt sosem értettem, hogy koért kell sétáltatni azt a szerencsétlen állatot
2013. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!