Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpenyúl! Rá...

Oroszlánfejű törpenyúl! Rá tudom szoktatni, egyszerű kérdések etetésről is?

Figyelt kérdés

Vettem egy oroszlánfejű törpenyuszit,február elején született szóval most 7 hetes múlt. Olvasgattam elég sokat utána. A tenyésztő napi egyszer etette. Én vettem Cuni kisnyulaknak való tápot,de valamiért nem eszi. Rá tudom szoktatni? Szénát azt rágcsálta azzal nem lesz gond és 80%-ban az is lesz neki a kaja.


Lakásban lesz tartva elég nagy helyen,de szeretném pórázon sétáltatni erre van valami egyszerű és nagyszerű megoldás hogy megszokja? A hámtól nem idegenül...viszont eléggé liheg és megvan ijedve kézben tartva.


Rá tudom szoktatni az önitatóra? Hogyan?


Plusz...még van egy olyan problémám,hogy elég hosszú haza út előtt állunk. 6 órás az út és nem tudom,hogy tudnám elviselhetővé tenni neki az utat,hogy ne legyen annyira megijedve. Mikor kocsival hoztuk el akkor végig lihegett és félt,ami érthető is volt hiszen akkor hoztuk el. Viszont most buszoznánk. 2x állunk meg nagyobb időre.


2013. márc. 28. 21:13
 1/5 A kérdező kommentje:
No meg sok helyen azt is írták,hogy 3 hónapos koráig nem lehet adni neki zöldséget és gyümölcsöt... ezt mennyire lehet betartani? Mi mást adhatnék neki,ha a tápot nem eszi?
2013. márc. 28. 21:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt táppal etetve akkor idő kell neki még megszokja, ha később sem eszi akkor válts tápot. A pórázzal várj mert még nagyon kicsi hozzá, fokozatosan szoktasd hozzá, először csak a hám stb és finom mozdulatokkal sétáltasd ne rángasd. Ha pedig látod hogy nagyon elege van vagy fél az egésztól akkor ne erőltesd majd megszokja lassacskán. Az önitatóra általában maguktól rájönnek, nekem mindegyik feltalálta magát ilyen téren elég hamar, viszont csekkold az itatót nem e azzal van baj pl nekem is volt olyan h beakadt a golyó vagy nem forgott és ezért nem tudott inni a nyuszi. Utazásnál lezárt szállítódoboz és nyugalom tehát ne nézegesd 5 percenként ne vedd ki ne simagasd, majd ha odaértek és lenyugszik akkor víz meg egy kis kaja esetleg de nem fontos. Az hogy milyen idős korűtól lehet adni neki az inkább rajta függ, hogy mennyire bírja a gyomra, lehet hogy semmi baja nem lesz lehet hogy hasmenés vagy ilyesmi,akkor halaszd későbbre, egy kicsit próbálhatsz neki adni és ha jól lesz akkor egyre többet kaphat, de ne sokat!
2013. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utazásról szólva: egy dobozba hozd aminek be lehet csukni a tetejét. Miért? Mert a nyulakat megnyugtatja a sötétség. A táphoz hozzá kell szoknia. A többihez pedig nem tudok értelmeset hozzászólni >< :D
2013. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tápról:

Pont ugyanazzal kéne etetned, mint amit a mamája alatt evett, és fokozatosan szoktatni a pociját új kajákhoz. Egy hirtelen tápváltás simán meg tud ölni egy törpe nyúl kölyköt. Szóval okos kisnyúl! A törpék csak szénával is képesek jóllakni, csak nagyon jó minőség legyen.

Ha Tudsz még szerezni a tenyésztő tápjából, vegyél neki 1 kilót, és pici adagokban szoktasd át az újra. (Vagy simán szerezzd neki később is azt a márkát.)

Útközben vigyázz meg ne fázzon. Ha kerti nyuszi volt, és most szobában tartod 1 hétig, már megfázhat a hirtelen hőmérséklet változástól.

Tedd be neki bújónak a mostani ketrecébe a szállítóját, hogy biztonságban érezze magát majd benne.

Ugrinak egy macskaszállító táskája van amit nagyon szeret, de ha megilyed, a pulcsink alá akar bújni. De ő nagyon szeret kézben lenni. Viszont ő nem pisil, kakil egész úton, mivel nincs ott a saját WC-je... Persze enni se eszik...

Én ma vennék neki egy nagy, macska szállító boxot, be szoktatnám, bent etetném, és be tenném a WC-jét, hátha az átszállásnál megnyugszik annyira hogy egyen, pisiljen...

A macska szállítót hideg ellen ki tudod bélelni szénával.


A pórázzal, hámmal akkor kísérletezz, ha már kialakult a bizalom köztetek.

2013. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az önitatóra maguktól rájönnek. Ha már nem fél, játszik mindennel, gyorsan rájön mire való. Addig adjál neki tányéros vizet is.
2013. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!