Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy törpenyulat, de...

Szeretnék egy törpenyulat, de a szüleim azzal az indokkal álltak hozzá, hogy "állat nem jöhet a lakásba". Sok gond van egy ilyen nyúllal? Van valami erősebb vagy büdösebb szaguk? Nektek milyen az állatkátok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát a nyuszi nem egy tipikus házi kedvenc. nekem volt és bűntudatom van miatta, mert nem nagyon foglalkoztam vele. de őt igazából csak simogatni lehet, nem a olyan élményt, mint egy kutya. a pisije büdös, figyelni kell, hogy mindig tisztítsd. éjjel rághatja a ketrecét, áshat a műanyagon, aminek elég kellemetlen hangja van, nehéz aludni mellette. Nagyon helyes állatok, de én nem tartanék többet.
2013. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen szülőket nem lehet meggyőzni.


De nincs sok gond a nyuszival, ha ez nem gond:

~oltani vinni évente kétszer

~sokat kiengedni, és nyúlbiztossá tenni a szobát

~minimum 100 centi hosszú ketrecben tartani

~pénz a normális tápra (Versele Laga Cuni Complete vagy Fit)


A nyuszi nem büdös, csak fa/szalmapelletet kell használni, és mivel szobatiszta, elég neki csak a vécébe rakni, kintre mehet egy szőnyeg, de üresen ne hagyd, akár ki is dörzsölődhet akkor a "térde".


Ha bármi kérdésed van még, írj üzenetet. :)

2013. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére éjjel alszik a nyuszim, és nem hangos.

Bár egész délután bármikor kijöhet. :)

2013. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hullatja a szőrét, azért szaga is van, megértem szüleidet, nyúl a lakásba csak konyhakészen jöhet be
2013. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát nekünk 2 házinyulunk van kint az udvarba ólba (az ólunk nagyobb mint neten írták) lakásba nekem azért nem kéne mert arik de nyuszi nem lakásba való
2013. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vegyes válaszokat
2013. márc. 30. 17:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Na jó, a szőrözés az tényleg van. Tavasszal meg ősszel. De ha hetente párszor furminatorozol, az is eviselhető. :)
2013. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyes válaszoló, úúúristen...


Az én nyuszim pisije egyáltalán nem büdös, pedig bak!! Talán nem szénát meg forgácsot kéne alomnak használni, hanem fapelletet!!

Sok gond van vele, mert nyúlbiztossá kell tenni a lakást. Bármit elrág. Nekem több kábelt elrágott már az első pár hónapban.

Kicsit sokba kerül az első időkben, ketrec minimum 6000 ft, + kiegészítők, kiskorában dupla oltás kell, utána évente 2x. 1 kombi oltás minimum 3000 ft.

2013. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. márc. 31. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:

nekünk van egy nyuszink és a konyhában tartjuk nagyon aranyos és nem nagyon tudnám nélküle elképzelni a napjaimat amikor az ölembe veszem akkor olyan aranyosan néz és lehet h büdös de ha rendszeresen tisztítod akk nem lesz vele baj amikor meg kiengedjük és kijátszotta magát akkor oda jön és várja h simogassuk és utána meg nyalogat :)

nekem is úgy volt h lakásba nem de az állatkereskedésben nálam maradt és anya meg apa sem bánta meg sőt szóval én tudom ajánlani

2013. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!