Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány tartóktól kérnék...

Patkány tartóktól kérnék felvilágosítást. Megszelídül? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 napja van egy hím patkányom kb.10 hetes lehet. Harapni eddig még nem harapott meg de egyáltalán nem lehet kézbe venni mert nagyon félős. Próbánál megszökött a szobába és az ágyneműtartóban kellet elkapni. Nektek is félős volt eleinte? Ilyen marad vagy megszelídül?

2013. márc. 31. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyéim is ilyenek voltak eleinte. Ne vedd még ki, ne üldözd, mert csak még jobban elijeszted magadtól. Először adj kézből neki jutalomfalatot a ketrecben, simogasd, aztán majd magától ki akar jönni a kezedbe. :)

17/L

2013. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

Megszelidül! Konkrétan minden sarokba kell tenni egy kis maradékos( jobban szeretik a húsos dolgokat), ha jó kedve lesz akkor nem, hogy megharapni nem fog, de valószínűleg spontán magától megtanul énekelni. Hasonló hangja van mint Lady Gagának, és mivel alapvetően tudni lehet, hogy tehetséges cigányjósok a patkányok, még az ARTPOPból is kaphatsz egy kis előzetest! ;)

Sok szerencsét!

2013. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pixiee válasza:
19%
Nekem volt már patkányom, és nem igen szelídült meg sajnos..Végül bevittük az állatkereskedésbe, mert már nem bírtuk..folyton elszökött,keresni kellett fél óráig,nem foghattuk kézbe, szóval ne várj túl sokat, tarts inkább egeret,az megszelídül!:DD
2013. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :D

21/F

2013. márc. 31. 22:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval nem értek egyet, nekem az egerem volt harapós. :D

Első voltam.

2013. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ez a fajta volt: [link]

Imádtuk, mert nagyon barátságos volt. A vállunkon ült, mikor tévéztünk. Kezdetben ő is bizalmatlan volt. De szerintem megérezte, hogy biztonságban van, így soha nem támadott.

2013. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én meg a másodikkal nem értek egyet, szerintem sosem hallotta még a speechlesst élőben.
2013. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megszelídül :) Ne vedd még ki, beszélj hozzá halkan, adj neki finomságokat (ne cukros/sós vackokat!), ha nem szalad el a kezed elől, simogasd meg a ketrecben... hamarosan fel fog bátorodni :)
2013. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekünk is van , megszelidül:)
2013. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van két patkányom. Az egyik már eleve szelíd volt mikor hozzám került, és idősebb is kb 4 hónapos, a másik viszont csak 5 hetes volt elég bizalmatlan nagyon sokáig. Lassan fél éve van nálam és csak nemrég szánta rá magát, hogy magától kijöjjön a ketrecből, de mióta ezt megtette nagyon gyorsan összebarátkoztunk és már bízik bennem. A lényeg, hogy legyél vele türelmes. Ha kiskorától nálad van, biztos a bizalmába fogad, főleg hogy egyedül van és te jelented neki a családot. Nagyon intelligens állatok, etesd sokat kézből és ha elvette a kaját simogasd meg. Gyorsan össze fogja kötni a kezed a jó dolgokkal, és hagyni fogja hogy simogasd, kézbe vedd. Szerintem még ne engedd ki szaladgálni amíg fél tőled, mert könnyen bebújhat helyekre, megszökhet. Inkább egy asztalon, ágyon vagy a fürdőszobában engedd ki, ahol nem tud elbújni. Am a legjobb módszer szerintem az, hogy beteszed a pulcsidba és mászkálsz vele, beszélsz hozzá, eteted. Remélem hamar összebarátkoztok! :)
2013. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!