Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpenyúlnak...

Oroszlánfejű törpenyúlnak muszály vágatni a körmét? Nem lehet hogy lekoptatja magával? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
nem muszáJ. Én sosem vágtam, és nem is volt vele gond..
2013. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem forgács van a helyén, hanem kemény felületen van, akkor nem fog nőni folyamatosan.
2013. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Szobában tartott nyuszinak sosem fog magától lekopni a körme, a természetben az ásástól kopik neki. Így igen, muszáj vágatni. De te is vághatod neki, nem nagy dolog, csak 1-2 alap dologgal kell tisztában lenni.

Vagy az is megoldás, ha első körben állatorvossal vágatod, és megnézed, hogyan csinálja, esetleg megkéred, hogy mutassa meg, meg mondja el, hogyan kell.

Én az első perctől kezdve magam vágtam a nyuszóm körmét. Egyszerűbb, ha ketten csináljátok, nálunk a párom tartja, én vágom a körmét.

2013. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon ritka, hogy nem nő neki túl, ha nem vágod..egyébként nálunk pl állatorvos ingyen vágja, ha amúgy is megyünk..:)
2013. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Max akkor kopik magától, ha van kerted és ott el tudsz neki keríteni teljesen egy részt kerítéssel és ott tud ásni. De télen akkor is vágni kell. Egyébként nem nagy dolog, kérj meg valakit, hogy fogja meg a nyuszit úgy, hogy ne kapálózzon, tapasztald ki, hogy hogy marad nyugton. Tartsd fénybe a tappancsát és akkor látod, hogy hol végződik az élő rész, hagyj még utána egy kicsit és a többit csippentsd le. Közben simogassátok, nyugtatgassátok. Szerintem először ne vágjátok le az összes körmét, elég csak egyet, hogy lássa, nem történt semmi és ne legyen nagyon rossz élmény neki, kicsit később lehet a többit is.
2013. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat. Bent tartjuk ketrecben. Mivel még rossz az idő, így nem tudom még kivinni őt. Meg még csak 6 hetes a nyuszi :)
2013. ápr. 2. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!