Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiatal nyuszimat hogyan...

Headlight kérdése:

Fiatal nyuszimat hogyan szoktassam a lakásban szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Lakásban tartom, nincsen(és nem is lesz)ketrece,viszont szeretném megtanítani arra,hogy egy helyre kakiljon.Van kis kuckója,ahol alszik,és vettem neki almot is. A kakiját beleteszem az alomba,hogy megszokja,de nem látom rajta, hogy értené,miről van szó.

Egyáltalán nem fél,barátságos velem,jön oda simire, bújik, bátran bejárja az egész lakást,a kezdetektől fogva.


2013. ápr. 3. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az elején érdemes lenne bezárni egy "kisebb" helyre, és oda berakni a wc-t.
2013. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen..pontosan ahogy az első válaszoló mondja. Előbb utóbb megfogja szokni, hogy hova kell "bogyozni" :)
2013. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De egész napra bezárjam oda? Mikor engedjem ki szaladgálni?
2013. ápr. 3. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
pontosan egész napra, egy hét után majd rájön, hogy nem vicces mindent összefosni
2013. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem vegyél neki egy egészen is ketrecet, ha mindig ki lesz engedve, nem kell nagy, hisz minek. Ez azért jó, mert ide beteheted neki az etetőtálkáját, felteheted rá a szénarácsot, és az önitatót - a másik sarokba pedig egy sarok wc-t. Csak ide tegyél neki almot, a kakit tedd be ide, illetve a pisit itasd fel egy nem illatosított/színezett papír zsebkendővel, azt is tedd is. Max 1 hét, és megérti, szerintem nem kell majd annyi idő, és onnantól már szaladgálhat is, amerre szeretne, enni-inni-wc-re pedig visszajárhat a ketrecébe. Ez azért is jó, mert saját privát tereként fog gondolni a ketrecre, azt pedig összeköti a biztonsággal, így ha megijed valamitől, ott biztonságban érezheti magát, és gyorsan megnyugszik.


A bogyókra amúgy számíts, hogy mindig lehetnek balesetek, főleg a nőstények hajlamosak itt-ott elhagyni, a bakok pedig a pisit (ők fröcskölnek, jelölnek, bár ha nincs a közelben nőstény, ez a szokás nem feltétlenül alakul ki).


Jó nyuszizást! :)

2013. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ,ezt fogom mindenképp megpróbálni. :)
2013. ápr. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!