Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a dzsungáriai...

Mit csináljak a dzsungáriai törpehörcsögeimmel? Nagyon féltem őket. (További infók lent)

Figyelt kérdés

Vettem egy nőstény törpehörcsögöt, utána egy hímet, mert szerettem volna kicsiket. Minden jól ment, hamar összeszoktak, és március 8.-án megszületett az első alom. Az apa nem bántotta őket, az anya sem, hiába nyúltunk be hozzájuk, szóval mindketten békések voltak. Viszont mostanában észrevettem,hogy a hím ok nélkül nekiront a kicsiknek! Egy kicsi seb sincs rajtuk, páran azt mondták, hogy csak neveli őket, de szerintem ez nem normális. Volt, amikor a kicsi be is pisilt, gondolom a félelemtől...

Szétszedtem őket, az apát külön ketrecbe tettem, de szegény nem viseli jól...Viszont szerintem muszáj lenne ott maradnia egy darabig, mert már született egy második alom hörcsög is ( március 28.-án ), és nem akarom, hogy az anyának baja essen. Mit csináljak? Maradjanak egy darabig külön?



2013. ápr. 5. 17:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
91%
Igen maradjanak külön és soha többet ne rakd össze őket egy pillanatra se. Az nem érdekli, hogy egyedül van, ugyanis ők nem emberek, nem szeretik egymást maximum elviselik, az apa nem tudja, hogy a kölykök az övéi, a vetéltársat látja bennük azért öli őket. A hörcsög magányos állat. Ha nem szedted az ellés után nem szedted szét őket akkor az anyád ismételten vemhes lett. ha a kicsit elérik a 4 hetes kord azonnal nemek szerint szedd külön őket mert befedezik egymást. Ja és március 8.., talán még nem ivarérettek a kicsik, ha igen apu felcsinálta mind. Az apahörcsög pedig nem neveli a kicsiket. Alapszinten nem ismered a hörcsögöket, minek szaporítottál? Ja és ha aput visszateszed anyuval kinyírják egymást, emlékezni nem fognak.
2013. ápr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
a kicsiknek keress gazdát
2013. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

nem hiszem, hogy az anya és az apa bántaná egymást. azt is mondják,hogy a kicsikhez nem szabad benyúlni, különben a nőstény megeszik őket. érdekes, ez nálunk nem történt meg...egyébként azt olvastam,hogy ellés után 6 héttel vissza szabad tenni a hímet.

na mindegy,azért köszönöm a választ.

2013. ápr. 5. 17:20
 4/53 anonim ***** válasza:
76%
ha visszateszed ki fogja nyírni, egymás szagára emlékeznek és a szag hamar elfelejtődik, a nőstényed jelenleg terhes a hím tuti felcsinálta, ha visszateszed megint fel fogja, az anya pedig a sok szülés hamar beledöglik, neked meg lesz sok hörcsögöd. Miért nem olvastál utána?
2013. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
de buták az emberek.....a hím azért megy neki a kicsinek mert nem tűri meg hogy egy másik hím is ott van....meg is öli egy idő után...és nem éri meg külön rakni mert a hím egy idő után depressziós is lehet...a kicsiket tűntesd el és lehetőleg ivartalanítsd is a nőstényt mert bele is pusztulhat az ellésbe
2013. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

utánaolvastam, tisztában vagyok vele, ezért IS vettem ki, mert mint írtam, már van 2 alom kicsim, és nem akarom, hogy az anya meghaljon!!!


De nem ez volt a kérdésem...


egyébként az EREDETI KÉRDÉSHEZ VISSZATÉRVE, igazából nincsenek a kicsiken sérülések, csak gyakran nekik ugrik..viszont eléggé féltem őket

2013. ápr. 5. 17:30
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha ottmarad megöli őket, e amúgy el tudod őket adni vagy csak úgy szaporítsz?
2013. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
mondom hogy akicsiket tedd külön ha már nem szopnak mert azokat nem zavarja nagyon viszont a hím idegeivel játszol hogyha egyedül hagyod külön a nősténytől...de mondom...ivartalanítsd..nagyon olcsó és nem kell félni az új alomtól
2013. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Punker19955, köszönöm szépen!:) Nem neked írtam az előző válaszom. :) Egyébként, szerintem kb. 1 hét múlva szabad eladni a kicsiket. Addig bírni fogja a hím egyedül?


17:32 : el fogom őket adni, de úgy tudom, hogy még nem szabad...:/

2013. ápr. 5. 17:36
 10/53 anonim ***** válasza:
88%
A hím tökéletesen megvan egyedül, mivel a hörcsögök MAGÁNYOS állatok, nem egészséges két ellenkező nemű höröcsögöt együtt tartani, ők nem emberek, nem gondolkodnak, mindig felcsinálják egymást, ahogy csak lehet. Vagy m egölik az a másik verzió, hörcsögöt EGYEDÜL tartunk, a hím pedig nem lesz EGYEDül depressziós
2013. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!