Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok tengeri malacnak...

Klopusz kérdése:

Adhatok tengeri malacnak brokkolit anélkül, hogy baja lenne tőle?

Figyelt kérdés
"K" betűseket persze nem adok, de mivel a brokkoli hasonlít a karfiolhoz, nem tudom eldönteni, eheti-e.

2013. ápr. 7. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi szoktunk adni neki brokkolilevelet és -szárat, semmi baja sem volt tőle eddig, bár neki nagyon erős pocija van szerencsére!
2013. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
úgyvan kísérletezzetek csak szegény malacon...
2013. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb mennyiségben puffadást okoz,ezért csak kis mennyiségben és ritkán adható. De az se baj,ha nem adsz neki semmi ehhez hasonló puffasztó zöldségeket.
2013. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!


Akkor inkább nem adok neki belőle.


Ment a zöld kéz.

2013. ápr. 7. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Én adtam nekik, nem lett bajuk.:] szeretik
2013. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy héten kétszer egy fél rózsácskát szárastól nyugodtan adhatsz. Ugyanígy adhatsz neki hetente egyszer egy kis kelkáposztát is (hiába k betűs), 2-3 kisebb levelet.


Ami a lényeg, hogy ne sűrűn és hogy egyszerre ne sokat.


De az igazi baj az, hogy a boltokban kapható zöldségek-gyümölcsök tele vannak vegyszerrel. Ezekből még akkor sem adnék a malacoknak, ha egyébként ehetnék.

Ilyen például a paradicsom és a paprika télen, a saláta...

2013. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ritkán keveset. Enyémek szeretik.
2013. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves hatos válaszoló!


Köszönöm!

Én is tartok a vegyszeres zöldségféléktől, a hörcsögünknek anno attól lett egy daganata.

Ezért várom a nyarat, mert akkor saját termesztésű paprikát, paradicsomot kap, na meg tyúkhúrt a kertből. Ezek 100 %-osan vegyszermentesek.

2013. ápr. 9. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok zöldség van ami k-betűs és mégis adható nekik...találtam valamikor egy táblázatot, a listával, hogy mit ehetnek, minden zöldség, gyümölcs felsorolva rajta, de hogy hol, azt már nem tudom:/
2013. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!