Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg van szaguk a nyuszikna...

Tényleg van szaguk a nyusziknak vagy az alomjuknak?

Figyelt kérdés

Nem én állítom ezt, hanem valaki aki erre (is!) hivatkozik amiért nem engedi a nyuszit! Egyébként is, honnan tudja (illetve gondolja), hogy büdös, hisz még nem is volt kisállatja (rágcsáló)? Előítéletből gondolja, mert hogy ha bele ürít, akkor biztos mindig büdös!


Nem csak akkor lenne (van) szaga az alomnak (és esetleg a nyuszinak) ha az egész ketrec aljába van alom?

Akkor is lenne szaga ha csak az almostálcába (wc) raknék? És az nem lenne büdös, mert az takarítanám!



2013. ápr. 13. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tényleg eléggé büdösek, még ha rendesen takarítod őket akkor is van szaguk.
2013. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van szaga. A pisivel jelöli meg a területét, ugyanúgy mint más állat. Ha csak alomtálcája lenne, akkor is büdit pisilne. Ivartalanítással lehet csökkenteni a szagot, de ha mondjuk egy hétig nem takarítod, akkor ugyanúgy büdös lesz. A nyuszi pedig önmagában nem büdös.
2013. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 éves ivartalanított fiú nyuszim van, kb hetente takarítom, és egyáltalán semmi szaga.

Múltkor volt nálunk 1 hétig egy ismerősünk ivarérett nyuszija, tőle bűzlött az egész lakás.

De az ivartalanítás abszolút megoldja. Na meg az sem mindegy, milyen almot használsz.

2013. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én napi 2x takarítom a nyuszimat, így nincs szaga. Viszont, ha rájön az ivarzás, akkor azért az ivaros bogyókat lehet kissé érezni..
2013. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3#-as: én is fiút néztem ki és terveztem az ivartalanítását!

Préselt pelletet raknék a wc-jébe!

??

2013. ápr. 13. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak azért, hogy ne legyen büdös, én nem ivartalaníttatnám, mert azért az altatás nem egy veszélytelen műtét..persze kicsi az esélye, kb 1%, hogy baj lesz, de én több ilyen gazdit is ismertem, és nem vigasztalta őket, hogy abba az 1%-ba estek:s
2013. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás és fapelletes wc mellett semmi szaga nem lesz!
2013. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én még forgácsot használok az ivaros fiúnyuszim alá a második nap már lehet érezni a szagot de napis, félnapi rendszerességgel takarítod a wc-t és rendszeresen szellőztetsz nem nagyon lehet érezni és magának a nyuszinak tényleg nincs büdös szaga, ha nem a fenekét szagolgatod akkor tök jó nyusziillata van :)
2013. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a szara büdös lesz, akármit csinálsz
2013. ápr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 s.Dodo válasza:
20%

Ahogyan a tiéd is büdös, úgy az övé is. :) (nem bántásból)

Ha szépen takarítod, akkor is egy minimális szaga lesz, épp úgy, mint az embernek..

2013. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!