Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a törpenyusziró...

Mit kell tudni a törpenyusziról? Kell sétáltatni? Megharaphat? Hogyan kell tisztán tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit kell tudni a törpenyusziról?

Tényleg kell sétáltatni?

Megharaphat?

Hogyan kell tisztán tartani?

Köszönöm, ha válaszoltok!!!



2013. ápr. 14. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem muszáj sétáltatni de minden nap ki kell otthon engedni. :)

Megharaphat, de nem jellemző, viszonylag könnyen megszelídíthetőek. Az enyém mondjuk rendszeresen harap/karmol, ha oltani viszem, úgyhogy olyankor nagyon trükkösen kell elkapni... Apropó, a karmait vágni kell, addig, amíg erek futnak benne (kis ráhagyással).

A nyuszi szobatiszta állat, csak a sarok wc-be kell neki alom, forgács vagy pellet. Az első pár héten lehet, neked kell odatenni a bogyókat, illetve a pisit (sima, nem illatosított/színezett papírzsepivel felitatva), de hamar rájön, miről szól a dolog.

A húgykövet ecet oldja addig is, tehát amíg ez be nem áll, a ketrecet ezzel takaríthatod nyugodtan.

2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minden nap ki kell engedni? Mert megvadul?

Hogyan kell megszelídíteni?

Milyen sűrűn kell oltatni?

A karmait hogyan vágjam? Vagy kozmetikus vágja?

Sarok wc-be a ketrecben?

A pellet az mi?

Köszönöm előre is!!!

2013. ápr. 14. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden nap ki kell engedni mert megőrül, ha jól van tartva és foglalkozva van vele nem vadul meg
2013. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mennyi időre kell naponta kiengedni?

Ha simogatva, szeretve van, akkor nem vadul meg?

Milyen sűrűn kell oltatni?

A karmait hogyan vágjam le?

Wc-t kell kialakítani neki a ketrecben?

2013. ápr. 14. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi időre kell naponta kiengedni?

Több órára és ugy hogy foglalkozol is vele, de magát is tudja szórakoztatni, az enyémnek kb 3tól éjfélig nyitva van a ketrecajtaja így akkor jün ki mikor akar.


Ha simogatva, szeretve van, akkor nem vadul meg?

Igen, ahogy mondod, de van olyan nyuszi aki nem nagyon szereti ha elemgeted, nem szeret ölbe lenni, az én nyuszóm pont ilyen nagyon ritka azon pillanat mikor odajön hozzám és bújik de attól függetlenül szeret mert a simizést napi szinten igényli csak nem olyan bújós :)


Milyen sűrűn kell oltatni?

Az első oltását kétszer kell megkapnia 3 hetes eltéréssel hogy teljes legyen a védettség, utána évente kell a kombináltat kapnia ami szúnyogok által terjesztett betegség és az RHD( azt hiszem vmi vérzéses betegség) ellen véd.


A karmait hogyan vágjam le?

Lehet kapni kiállatboltba speckó karomvágó ollót ami máshogy vág mint amivel te otthon a sajátodat így neis poróbálj ezen spórolni, ha nem vagy biztos a dolgodba vidd el dokihoz ő megmutatja és utána már te is tudod, de ahoz hogy letudd ugy nyugtatni hogy legyen időd levágni kell a bizalom és akkor gyorsan megvagy.


Wc-t kell kialakítani neki a ketrecben?

Az első 2-3 hétben mire szobatiszta lesz addig kb a ketrecet fogod naponta többször is takarítani de utána igen csak a wc-t kell, ha forgácsot használsz akkor naponta ha pelletet akkor kb 2naponta de egy nap után egy lapáttal ki tudod szedni azt ami már elporladt(megszívta magát pisivel). Én forgácsot használok és van neki külön kukája amit az erkélyen tartok abba szedem bele utána kiöblítem, persze azt a vizet a wc-be öntöm, de nagyon minimális benne a forgács nehogy elduguljon a klotyó, a víkövet/hugykövet én olyan habkővel szoktam kb 2hetente sikálni így már 1 éve megvan a wc de lassan lehet újat kéne venni.. :D


Egyéb kérdés ?? :D

2013. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy-egy oltás mennyibe kerül?

Köszönöm

2013. ápr. 20. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem tavaly 4500 volt darabja 1600 az oltás 2900 az hogy megvizsgálta, idén még nem vittem el jövőhéten fogom, ott megkérdeztem és 2600 az oltás és a vizsgálat együtt és mind a kettő szegedi orvos .. szóval doki válogatja hogy emnnyit kér érte mármint hogy gondolom az oltóanyagnak fix az ára de látod hogy a tavalyi doki elkért 2900 egy vizsgálatért..
2013. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!