Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen kisállatot...

Szerintetek milyen kisállatot válasszak? nem tudom milyet válasszak gondolkodtam a nyuszin a tengerimalacon de nem tudom. olyat szeretnék -amit lehet simogatni -ami nem nő túl nagyra -amit tud nevelni egy 13 éves

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én macskapárti vagyok, de a felsoroltak közül inkább a nyuszi.
2013. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem neked való a nyuszi, mert nem csak simogatásból áll, hanem gondozni is kell! Megfelelő hely kell neki, rendszeres napi mozgás, karom-bunda ápolása, ivartalanítás. A nyuszik amikor ivarérettek lesznek, elkezdenek jelölni, nem tudom a szüleid majd mit szólnának hozzá? Kaparnak, és rágnak is, mindent. Nevelni kell őket, és a simogatást sem kedvelik annyira, és ezt kis is fejezik, odakapnak esetleg. Nekünk két nyuszink van, teljesen szabadon élnek a lakásban, ivartalanítottak, két lány. Az egyik nagyon kezes, a másik nem igazán, nagyon nem szereti ha hozzáérünk, morog is. 7 és 6 évesek, előtte is volt nyuszink, de sajnos meghalt, ivarszervi betegségben, mert nem volt ivartalanítva. Nyuszit csak nagyon alapos átgondolás után vegyél magadhoz, nehogy úgy végezze, mint a legtöbb családnál....
2013. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Simogatáson felül el is kell látni azt az állatot.. A nyuszi például nagyon büdös, ha szobában tartják. Kint a kertben lenne?

Legelső állatnak én a halakat vagy teknőst mondanám.

Simogatni inkább a plüsscicát....

2013. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Patkány szerintem egy nagyon jó háziállat! Nem büdös, szoba tiszta, lehet idomítani, szereti ha foglalkoznak vele, sőt igényli a törődést, de nem szedi szét azért a lakást, ha egy kis időre nincsen vele foglalkozva.. és nagyon szórakoztató!

:)

2013. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
A nyuszi egyáltalán nem büdös! Az alom a büdös, ha nem takarítják! Nálunk két ivartalan nyuszi van a lakásban, teljesen szabadon, alomba járnak a dolgukat végezni. Minden nap takarítom az almot, semmi szaga nincs, jó minőségű alom, és rendszeres takarítás a titka. A nyusziknak meg nagyon finom illatú a bundájuk, egyáltalán nem büdösek. Azt elhiszem hogy ahol nem takarítják a nyuszi helyét, ott büdös van! Több mint 10 éve vannak nyuszijaink, csak az ír ilyet hogy büdös, akinek életében nem volt, csak látott valahol nyulat.
2013. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Megkérdezném a nyulat, hogy mennyire boldog egy lakásba bezárva....
2013. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Miért, egy macska boldog, kutya boldog? Teljesen jól el vannak, hatalmas terasz, és ha akarnak, a kertbe is mehetnek. De nem akarnak, teljesen jól elvannak bent is. Egyébként meg egy 7 és egy 6 éves nyúl annyira már nem virgonc, hogy mindig kint akarjon lenni. Sokkal jobban szeretnek a lakásban szundikálni.
2013. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen kezdtem el tengerimalacot tartani, 8 évig élt. Nagyon szerettem és hamar beletanultam a tartásába. Én ezt javasolnám. :)
2013. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nyuszira szavazok, jófej állatok nagyon, ragaszkodóak, viszont sok törődést igényelnek és oda kell rá figyelni hogy például amit csak tudnak megrágcsálnak. 6: szerinted hol boldogabb egy nyuszi? Lakásban ahol egész nap szabadon lehet vagy a kertben egy ketrecben? Mert nem lehet csak úgy kitenni mint egy kutyát vagy macskát mert elkapja valami vagy simán kiássa magát a kertből, folyamatosan figyelni kell ha kiviszed a kertbe.
2013. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én hörcsögre szavazok.. Igaz, hogy nem volt felsorolva, de ajánlom az ötletem átgondolását.. ;)

Nem nő nagyra nem kell vele rengeteget foglalkozni, és simogatni is lehet... Sok színben van, keveset eszik, viszonylag kis helyen elfér, nincs farka (csak egy nagyon pici, mert sokakat elijeszt egy egér vagy patkány farka), de nem él túl sokáig.. Kb.: 1,5-3 év attól függően hogy honnan származik, milyen géneket örökölt és milyen fajta (törpe arany stb.) Nah és tökéletesen megfelel egy 13 évesnek főleg ha első állatka.. :)

(Viszont ha a hörcsögre esik a választás, ne kereskedésből vegyél, mert sokszor harapósak vagy génhibásak az ottani állatok... :/)

2013. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!