Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszim mindig az ágyra...

Törpenyuszim mindig az ágyra bogyózik. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy törpenyuszit, szóval már elég régóta van velem. Már szobatisztának mondható, ha kiengedem a ketrecből nem szokott bogyózni (esetleg akkor ha megijed), a ketrecen belül pedig a wc-be pisil és "nagyjából" bogyózik is. Azonban mikor kiengedem és el kezd játszani, ugrálni, futkosni, stb. mindig felugrik az ágyra és egy idő után elkezd az ágyra bogyózni, aminek ugye az a vége, hogy lezavarom. Mit tegyek, hogy ne bogyózzon oda? Illetve nagyon hullik a szőre a nyuszimnak, ez normális?

2013. ápr. 16. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy azért csinálja mert túl sokáig van kint a ketrecből,az enyém évek óta szobatiszta és ha mennie kell wcre akkor mindig megkeres hogy hol vagyok odajön és elkezd követni olyan édes :D olyankor tudom hogy vissza szeretne menni végülis hogy jelezzen. azért ha nem figyelek rá oda eléggé nálunk is becsüszik néha egy kis baleset :D
2013. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítólag azért szoktak az ágyra bogyózni, mert ott a legerőssebb az emberszag.
2013. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne rakd fel és akkor nem fog odtojni
2013. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem rakom fel, magától ugrik az ágyra és mikor lezavarom újra feljön. Szerintem azt hiszi, hogy játszom vele.

Egyébként mikor ki van engedve és lent van a földön mindig visszaszalad a ketrecébe wc-n. Csak mikor az ágyon van, akkor nem. :/

2013. ápr. 16. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
meg kell neki tanítani az ágy tiltott terület
2013. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!nekem is durván az ágyra bogyóztak meg rápisiltek.Borzasztó időszak volt,kicsit elnéztem aztán már fent is voltak.Ez egy időszak.Nekem kettő van,és egy idő után már csak a WC-be csinálták a dolgukat.Nekem az egyik nyuszim is folyton vedlik.Azt mondta az állatorvos,hogy bent tartott nyuszinál ez normális.Venni kell egy kefét(macskakefe)és ha lehet mindennap kikefélni(ha engedi épp aznap:D)Szerintem a bogyók ellen nem tudsz sok mindent tenni,ne engedd fel,de tudom,hogy néha lehetetlen...Sajnos kikell várni ezt az időszakot:((a Szőr ellen meg kefe...
2013. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Normális ez a jelenség, és néha az ivartalanítás sem oldja meg. Ő nyúl, ennyi. :)
2013. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!