Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet egy nyuszinak...

Hogyan lehet egy nyuszinak "boldog" élete?

Figyelt kérdés
Húsvét napján született 4 nyuszika és ők kinti ólban élnek a nagyimnál.Arra lennék kíváncsi hogy ha szeretnék egyet itthonra bérházba mekkora kalitka kell mit kell tegyek hogy jól érezze magát stb????? Az anya nyuszi nálunk lakott de mi már nagy korában kaptuk és kint lakott így nem bírta itt bent ezért szeretném ezt elkerülni :)

2013. ápr. 16. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
140 centis ketrec, versele laga cuni complete táp, sokat lehet kint.
2013. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Vagyis úgy kint, hogy a szobádban. Meg persze ivartalanítás, oltások.
2013. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
63%
legyen neki télen jó vastag alom, mert alulról fázik, ha nyáron pedig meleg van, rakj be aló csak egy kartonlapot, vagy deszkát, hogy ne süljön meg :)
2013. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van legalább egy 120-as ketrece, ha minden nap ennivaló és innivaló mellett szeretettel öntöd el, hanem unod meg, ha mindig játszol vele, ha úgy kezeled mint egy barátot, s nem mint egy közönséges nyulat, és még egy nagyon fontos dolog, amiért rengetegen elzárják a nyulat a boldogabb élettől, "mert hogy büdös" én már 15 éve foglalkozok nyulakkal, és szeretetem mindig olyan nyílt feléjük mint legelőször.Az első nyulamtól máig az összesnek van wc-je, és lám, semmi szaga!* Tehát rengeteg ember azért adja el a nyulát, mert hogy büdös. Kíváncsi vagyok, hogy az ember mennyire lenne büdös, ha úgy élné le a napjait mint egy nyúl. ATTÓL MÉG HOGY A NYÚL BÜDÖS, IGENIS LEHET ELLENE TENNI!!!!!!! Ellehet menni a boltba, és 1500 Forintért lehet venni egy rohadt wc-t! (ez azokra az emberekre vonatkozik, akik ilyenek, tisztelet a kivételnek)

*a nyúl wc használata: a nyúl 1-2 nap alatt beleszokik, mert a nyulak utálják ha körülöttük rendetlenség, és piszkosság van.Ebbe a wc-be alulra kell(vagyis nem muszáj de így ajánlatos) fapellet macskaalom, föléje meg egy kis ici-pici faforgácsot kell rakni. Ebbe a nyúl beleürít, legalábbis belepisil, és ezt NAPONTA kell cserélni.A nyúlnak csak a pisije büdös.

2013. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Irok egy nyugtát neked azaz árlistát hogy mit kéne beszerezned egy tökéletes élethez.

-Ketrec: 11000

-500 ml önitató: 900 forint

-Alomtálca M-es:1200 fornit

-Forgács 56 l: 1200 forint

-800 g nyúltáp: 900 forit

Összeg:15200 forint

Ez Fressnapfos aráy volt de még mindig ez a legolcsobb összeállitás. Ezen kivül fajta szerint sok féle kelléket lehet alkalmazni.

Oltás évente egyszer kétszer(szunyog csipés ellen)

Alom lehet szalma és forgács is. Alom tálcába viszont forgácsot rakj. Széna mindg legyen itthon ezt viszont kihagytam. Zöldség gyümölcs általában mindog van otthon. Ezek közül alma répa és talán a káposzta és saláta de vigyázz vele. Az én n yuszim a száraz kenyeret is megeszi.

2013. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Forgács helyett fapellet kell, és száraz kenyeret tilos adni!
2013. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget :)

Nagyon várom hogy meglegyen a nyuszim :)

2013. ápr. 21. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Torpenyul.hu -n még olvasd el a cikkeket.
2013. ápr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem jol tudod mivel mindenhol azt irják hogy friss puha kenyeret nem lehet adni nekik. De sokhelyen olvastam hogy száraz rozsos vagy magvas kenyeret lehet adni! De a biztonság kedvéért alkkor inkább ne adj neki. Bár az én nyuszim még boldog és ÉL.
2013. ápr. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!