Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet velünk a gond? Én...

Mi lehet velünk a gond? Én rontom el az etetésüket, vagy a környezettel lehet gondjuk?

Figyelt kérdés

Eleinte volt 2 törpehörim. Ők szaporodtak, vagyis a nőstény pocakos volt, de mindig megette a kicsiket. Aztán hoztam hozzájuk egy fiú-lány testvérpárt, mert arra gyanakodtam, hogy ők is testvérek. Így kevertem őket, az én lányom az új fiúval, az én fiúm az új kislánnyal. Na azóta egyáltalán nem is hasas egyik lány sem. Néha próbálkoznak a fiúk, de a lányok nem engedik. Nem hiszem, hogy a korral lenne baj, a két idősebb 1 év körül van, akik legelőször voltak nálam, akik később jöttek ők 4-5 hónaposak.

Utána hozzámkerültek a fiatalabb testvérpár szülei, akik a gazdájuknál szaporpdtak, egészséges kölykök születtek. Mióta nálam vannak a fiú próbálkozik, de a lány soha nem engedi.

Minden alapvető táplálékot kapnak, magvakat, gyümit, zöldséget, sajtot, olykor lisztkukacot. Van rágókőjük, rágórúduk, hetente takarítom őket, vizet is kapnak itatóba, ketrecben vannak, és minden este kijönnek vagy labdába, vagy dobozba, de van, hogy az ágyamon szaladgálnak.

Szerintem semmiben nem szenvednek hiányt, mégsem tudom, hogy mi lehet a gond. Kifejezetten nincs bajom azzal, hogy nincsenek kicsik, mert nagyon jól elvan a 3 pár, szeretik egymást, és így legalább a nőstények sem merülnek ki.

De azért érdekelne, hogy szerintetek miért csinálják? Mit ronthatok el?


2009. szept. 24. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem dzsungáriai tenyészetem van. Ha örülsz neki,hogy nincs kicsi minek akarsz?
2009. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok kicsit, csak kíváncsi vagyok, hogy az eddig termékeny pár miért nem gyárt kicsiket, mióta nálam vannak?
2009. szept. 24. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Dzsungáriai tenyésztő vagyok.

Először is, a dzsungik nem társas lények, szóval nem értem, miért tartod őket együtt. De ez az egyáni problémád, ha majd a te hörijeid is veszekednek, és az egyik csúnyán bántja a másikat, akkor majd ezt te is megtanulod. ;)

Amúgy mostanában az én lányhörijeim sem hagyták magukat, csak most jött össze az egyiknek. És itt is volt egy olyan kérdés, szóval szerintem valahogy az ősz nem kedved a párzásnak. :)

2009. szept. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!