Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek milyen trükkök, praktik...

Nektek milyen trükkök, praktikák váltak be arra, hogy szüleitek megengedjék, hogy saját nyuszitok (rágcsálótok) legyen?

Figyelt kérdés

Bevált trükköket, praktikákat, tanácsokat várok!


Köszi :)



2013. ápr. 18. 17:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki írná, nem enni szeretném, hanem felnevelni!
2013. ápr. 18. 18:13
 2/11 anonim válasza:
16%

a.) Felelősségteljes viselkedéssel, jó magatartással, tehát csináld meg amit kérnek tőled akkor amikor kérik, a tanulmányi eredményed ne csak görbüljön hanem legyen jó. Ebben az esetben lehet úgy gondolják hogy gondoskodni tudnál egy másik állatról.


b.) Hisztizz amig nem kapsz egyet (Ennél az esetnél az a baj hogy könnyen lehet hogy tényleg kapsz egyet - csak nem nyulat hanem egy baszott nagy pofont)


c.) Kerüld meg a szülőket és kérd a család más tagjaitól, valamilyen ajándékozós ünnepnapra (húsvét, névnap, szülinap, karácsony, hanuka, vagy mit tudom mit tartotok)


u.i.: Szerintem ne kérj semmilyen ilyesfajta állatot mivel fél év után úgy is ráunsz nem fogod takaritani és/vagy etetni (de igen, én fogom... -.-') és akkor vagy a szüleid gondoskodnak róla attól kezdve vagy kirakják/elajándékozzák ami nem jó neki. Kérj mondjuk egy kutyát ha mindenáron állatot akarsz vagy macskát mert azokra úgymond nehezebb ráunni. Mellesleg az ilyen rágcsálók mocsok büdösek lesznek elég hamar és az hogy olyan gyakran takaritsd úgy is elmarad az első hónap után

2013. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kérni akarok, hanem venni magamnak! Kérni csak annyit akarok hogy megengedjék!

És abból saját "önszántámból" akarok venni, látszik hogy komolyan gondolom!

És tök komolyan mondom, hogy ÉN nem unnék rá!

A pozitívat látom abban, hogy kitakaríthatom az almot! Azt hogy gondoskodhatok róla! :-)

A halaimra is ránézék és látom rajtuk hogy boldogok és "örülnek hogy ilyen gazdájuk van"! :-D

2013. ápr. 18. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Mi a kifogás? Büdös? Fapelletet használsz, takarítod rendszeresen és akkor meg sem lehet érezni a szagát. Megrágcsál mindent? Átrendezed úgy a szobádat, hogy ne férjen hozzá semmihez és veszel mobil kerítést amit a bútorok elé tehetsz. Hülyén fog kinézni így a szobád? Nem baj, te laksz ott:), neked ennyit megér. Összepisil meg bogyózik mindent? Ez nem igaz, a nyuszik szobatiszták, ivarérettségnél ezt elfelejthetik, de akkor ivartalanítás segít. Drága? Nem baj, te fizeted. Ha pedig ezek sem válnak be, marad a könyörgés, de vannak olyan szülők, akik nem viselnek el állatot a lakásban, nekik lehet mondani bármit.
2013. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

felnőttem, önálló lettem, külön élünk már, így nem volt beleszólásuk :)

életem egyik legjobb döntése volt, hogy nyuszit vettem, évek óta minden napomat vidámmá teszi!

2013. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
egyet értek! az én mindennapjaimat is vidámmá tenné. ;-)
2013. ápr. 19. 15:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a páromnak vettem egy nyuszit, de mivel ő nővérszállon lakik, sajna nem lehet állata, így nálam maradt. Aztán én meg megtarthattam. Most lesz még 1 nyuszink.:) Egyébként aki azt írta, hogy fél év után megunod /nem eteted, takarítod/ nem feltétlen igaz. Én eddig minden állatot hamar meguntam, de a nyuszimat nem! Már 1 éve múlt, hogy velem van és én csinálok mindent. Ha egyetemre megyek ez úgyis változni fog, koleszba nem tudnám vinni őket. Akkor úgyis szüleimmel és a tesómmal lesznek. Egyébként tiszta állatok és okos állatok.
2013. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én se unnám meg. én ég akkor is örülnék amikor a ketrec (meg a WC-t) tisztítani kell, mert örülök, hogy gondoskodhatok róla és nem az, hogy "jaj, már megint turkálni kell az ürülékében".

mert pozitívan is lehet a takarításról gondolkodni :)

hát, de nincs igazam?

2013. ápr. 19. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
De igazad van. Egyébként ha mindenhova odabogyózik (mint pl az enyém) az sem olyan borzasztó. :D
2013. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szobatisztaságra kell szoktatni a legelején.
2013. ápr. 19. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!