Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl vagy tengerimalac?...

EmpireForce kérdése:

Törpenyúl vagy tengerimalac? (többi lent)

Figyelt kérdés
Már van két kislány degum akikkel megfelelően foglalkozom kézhez is szelideültek,csak ők nem azok a szeretgetős fajták.Gondolkoztam még nyúl vagy tengerimalac tartáson mindegyiknek utána is néztem csakhogy nem tudok választani.A nyúl kint lenne a kertben(törpenyúl)de foglalkoznék vele és az állatorvos ill. egyéb oltás sem probléma.A tengerimalacok lehet,hogy a szobámban,lehet,hogy a kinti helyiségbn lenne.Mindegyikre van időm.Ha választ írtok akkor kérlek azt is írjátok,hogy miért és milyen fajtát és neműt.Előre is köszönöm!

2013. ápr. 20. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van jelenleg, de tengerimalacaim is voltak régebben. Hát ég és föld..egy nyuszival többet kell foglalkozni, talán kicsit érzékenyebb állatok is, viszont sokkal 'szeretgethetőbbek', értelmesebbek..az én nyuszim inkább egy kutyára hasonlít:D jön utánam mindenhova, felmászik az ölembe, megérzi, ha öltözködöm, mert megyek el, és magától beugrik a ketrecbe, mert tudja, hogy ilyenkor bezárom:)

Szóval ennek tudatában dönts:)

A nem egyébként mindegy, nekem bak nyuszim van és azt mondják, hogy azok szelídebbek, de ez tulképp teljesen nyúlfüggő, azt vedd meg, amelyikbe beleszeretsz. És mindenképp tenyésztőtől..

2013. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát épp ez a kérdés lényege,hogy mindkettőbe beleszerettem,amúgy mi a véleményed a kertben tartásról?eddig azt hallottam a törpenyúlnak nem tesz jót.ez igaz?
2013. ápr. 20. 15:55
 3/14 anonim ***** válasza:

3 éves koruk után a deguidnak is egyre több idejük lesz rád... :) 6-8 évesen meg nem győzöd majd vakargatni, csak vigyázz az egészségükre!

Amíg meg picik, addig pulcsizzatok sokat. :)


Nyusziból van bújós, nyalós is, de van olyan is, amelyik utálja a piszkálást. Minden esetre a kerti nyuszi kevésbé lesz szelíd, mintha szobában lakna. Amúgy kertbe inkább házi nyúl való, a törpék a kis tömegük miatt érzékenyebbek a hidegre, melegre...

Malac ügyben majd a többiek.

2013. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én tengerimalac mellett döntenék.Nekem is volt,egyszerűen annyi szeretet van bennük,és imádnak bújni :)

Nyulam sose volt,nem tudok sokat róluk,de a cocákat nagyon egyszerű tartani.Naponta minimum 2x adtam neki valamilyen lédús gyümit vagy zöldséget,mivel hiába vettem neki itatót,nem használta.Viszont van olyan gyümölcs vagy zöldség,ami mérgező számukra.Magvak mindig voltak előtte,néha kis tálkában,és volt amikor szétszórtam neki,hadd keresgéljen.A terráriumát attól függően takarítottam,hogy mennyit kakilt,és 2 vagy 3 hetente teljes alomcsere volt.Utazáskor valakire rá kell bízni őket,mivel 2 napnál többet nincsenek meg egyedül.Napi 1 órát játszottam vele,nagyon szépen kézhez is szokott,általában nem harapósak.Az én malacom fiú volt,jobban szeretem a fiú állatkákat,szelídebbek,legalább is szerintem.Nyulaknál úgy tudom,a bak nyulak nyugodt természetűek,a lány nyuszik meg pont ellenkező viselkedésűek.Persze kivételek mindig is voltak és vannak.A lány tengerimalacok többet sírnak.Fajtától nem nagyon függ a tengerimalac,inkább kinézetre másak.

Remélem tudtam segíteni :)

2013. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a degus választ köszönöm és a többit is még annyit,hogy mindegyik állat kézhez szelidítéséhez rá szánnám a megfelelő időt de melyiket lehet leggyorsabban megszelídíteni meg a cocákról at hallottam hogy nagyon büdösek
2013. ápr. 20. 16:06
 6/14 A kérdező kommentje:
meg az nem baj ha kint tartanám a tengerimalacomat ott is egy kisebb házban lenne ahol nem nagyon szoktunk lenni?
2013. ápr. 20. 16:19
 7/14 anonim ***** válasza:
a tengerimalac egyáltalán nem büdös csak az alom amikor már annyira tele van.
2013. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok!

Nem büdösek,ennyi erővel a nyúl is büdös meg minden más.A rágcsálóknak van egy különös,sajátos szaguk,azt meg el kell fogadni.Egyébként meg nem büdösek,az enyémnek sose volt szaga,a mostani dzsungi törpehörim szagosabb,de teljesen elviselhető.Takarítástól is függ.

A tengik nem szeretnek egyedül lenni,ezért nem jó olyan helyre tenni,ahol nincs mozgolódás,mert belebetegedhet a magányba.Vagy vegyél neki társat,és akkor nem lesz egyedül.Sokan azt a hülyeséget mondják,hogy a malacok csak párban tarthatóak.Na ez nagyon nem igaz,ha van vele eleget foglalkozva,gyönyörűen eléldegél,és szelídebb is egy kicsivel társ nélkül.

2013. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

A nyuszik is ott szeretnek lenni, ahol nyüzsi van. Az én nyuszim pl mindig odafekszik, ahol mi vagyunk. Ha este a tv előtt vagyunk, akkor oda, ha a konyhában vagyunk, oda is jön utánunk. Nem szeret egyedül lenni.

2013. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Nekem 2 tengerimalacom van, de volt nyuszim is.Én mindkettőt szeret(t)em, de a malackákat jobban ajánlom.

2013. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!