Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy foglalkozzak egy tengerim...

Hogy foglalkozzak egy tengerimalaccal és mennyire szagos tartani?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is kell neki egy társ. Társas állatok,nem szeretnek egyedül élni.

Kiveheted az öledbe, simogathatod, kiveheted a ketrecéből rohangálni egy kicsit.

Ha gyakran takarítod (2-3 naponta), akkor nem lesz rossz szaga, de persze minimálisan azért érződhet.

2013. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 22. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána a neten a tartásuknak: www.gemon.ro

www.malacok.hu


Lehet egyedül is tartani napi 2-3 órás foglalkozással ha ez nem megy oda rakd ahol legtöbbet vagytok.EGYELTALÁN NEM SZAGOS EZ TÉVHIT! nekem egy volt (ma halt meg szegény :( )és nem engedték ,hogy bent tartsam ezért ki költöztem vele a nyárikonyhábaXD nagyon jól elvoltunk most is szeretnék év végén venni egyet csak nem tudok egy normális tenyésztőt sem fejér megyében

2013. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
okos kis állatok tudnak lenni :)nekem pl míg aludtam csendben motszkált, mikor anya bejött enni adni neki, de mikor felkeltem "köszönt" nekem....igynaígy mikor vki hazaért a családból :) ahogy írták is előttem, nagyon igénylik a társaságot, az enyém is imádta, ha simogattuk, meg játszottunk is vele a fűszállal :D meg pl az enyémnek volt mozgásigénye is, egyedül votl, viszonylag kis ketrecben, ezért időnként kiengedtük az előszobában(AHOL SEHOVÁ SE TUD BEBÚJNI!!!!) és renegeteget szaldgált. nem volt büdös a szobámban, pdig pici szoba, hamar érződött volna.
2013. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Főleg szeresd!Tiszteld mint élőlényt!Ahol veszed biztos elmondják,hogy mivel almozd,etesd STB. Ha kertes házban élsz akkor a ketrece tetejét fölé téve kiviheted a szabadba is,ha nincs túl hideg.Az enyém anno imádott minden gyümölcsöt,zöldséget.És furcsán fog hangzani,de ha igazán figyelsz rá úgy fogod érezni,hogy szinte BESZÉL hozzád.(egyébként rendszeres takarítással nem büdös)Sok sikert.SZERESD!!!!!
2013. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 26. 21:11
 7/8 anonim válasza:

Hali!

Évekig volt cocink. Ha ésszerű keretek közt van tartva (2-3 naponta takarítva) nem büdös. Az első 1-2 hétben visszahúzódó volt, amiért szegényem egyedül volt, de mikor látta, hogy mi leszünk az új családja, akiktől enni kap, inni kap és sok-sok szeretetet, napról-napra oldódott, a későbbiek folyamán már majdnem, hogy fékezni kellett, mert annyira jól érezte magát, hogy rumlit csinált a kis placcán. Előző hozzászólók helyesen írták, hogy később olyan, mintha beszélgetnétek a szemeitekkel. Reggelente, mikor felkeltünk, ő is felkelt, amikor reggeliztünk, ő is reggelizett, mikor elmentünk iskolába, dolgozni vagy más dolgainkat intézni, kikukkantott a kis dobozkájából és mondhatni, hogy mindenkitől egyesként köszönt el, mintha azt mondta volna "Szép napot!". Majd délután, mikor haza érkeztünk hangosan köszönt visítozásával, sipákolásával és szinte könyörgött a gomb szemeivel a simogatásért. A legfőképp annak örült, amikor kijöhetett közénk. Amikor az ágyon fekve néztük a tv-t, oda bújt hozzánk, felmászott a hasunkra, odabújt hozzánk, adott egy puszit, majd a farát felénk fordítva nézte a tv-t ő is valamelyikünk hasán henyélve. Azért írom múlt időben, mert pár évvel ezelőtt elpusztult és vele egy darab is a családból. :(

Ami pedig fontos, hogy naponta kell cserélni az ivóvizét. Mi esténként szoktuk, aminek nagyon örült. A kaja az reggelente volt neki adva, kis száraz eledel a kisállatos boltból, és persze friss füvet is szerette, a gyümölcsökről nem is beszélve, de a héját is kedvelte, ha csak az maradt. Azt sem bánta, ha csak az jutott neki. Ha párosítani szeretnéd, hogy legyen társa, óvatosan tedd!

Később tartottunk kettőt, akik máshonnan érkeztek. Először üveg lapot tettünk közéjük, hogy egymást látványát szokják meg, majd kicsit később egy keretes hálót, hogy egy fizikai akadály azért legyen köztük, de azért mégse. Ez az időszak kb 3-4 nap volt, majd a 4edik napon azt vettük észre, hogy követték egymást a háló mellett, egymás mellett aludtak, csak a háló volt köztük. Majd kivettük az akadályt és megszokva egymást, együtt "UI"-ztak és szaladgáltak. Az, hogy társa akadt, az nem jelenti, hogy az emberi figyelmet is lehet hanyagolni, sőt, már két malackára kell vigyázni. Volt kisebb félre értés kettőjük közt, de igyekeztünk nem beleszólni, ugyanis, amikor nincs itthon senki, akkor is előfordulhatott volna. Nem nagyon tettek egymásban kárt. Sőt!

Összefoglalva, nagyon szerethetőek, családtagként kell kezelni őket, kell a mozgás nekik, a szeretet és a törődés. Amit pedig ajánlani tudok, hogy alomként ne használj sem fenyő forgácsot, sem papír csíkot. Szeret megkóstolni dolgokat, ne ezek legyenek azok. Mivel rágcsálók, ezért szeretnek rágni, a fogukat koptatni, ha nem szeretnéd, hogy harapós legyen (ki szeretné) kis állat szaküzletben vásárolt olyan fából készült dísz tárgyakat, amiket rágcsálhatnak/rághatnak. Ha füvet szedsz neki, mindenképp olyan területről, ami nem forgalmas út mellett van, nem akkoriban volt a területen permetezés, és minden alkalommal le kell öblíteni folyó vízzel. Ha ezt a pici figyelmet meg adod nekik, meglásd, életed legnagyobb örömét fogod bennük lelni, sőt, előfordulhat, hogy a legjobb barátod is személyében fog megszületni. Remélem tudtam segíteni!

Szia!

2013. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!