Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miben ajánlott tartani egy...

EmpireForce kérdése:

Miben ajánlott tartani egy tengerimalacot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nekem egyedül lesz(tudom min.2 kell de többet nem engednek)rá szánnák minden időt már 1 hónapja olvasok mindenhol a kisállatokról de sehol nem találtam arra utaló mondatot hogy ilyen akváriumban vagy miben vagy valamilyen ketrecben tartsam.az elhelyezésről annyit hogy egy kinti helyiségben lenne a ketrec de mivel már elég jó idő van úgy gondoltam ki költözök én is ősztől meg velem együtt jönne be a lakásba.

2013. ápr. 21. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én malackáim nagy méretű ketrecbe voltak. Most hogy jön a jó idő én is ezt ajánlom, az alja műanyag felül pedig ketrec, könnyen takarítható, sőt én még olyat is csináltam, hogy csak a ketrec részét levettem kivittem a fűbe és alatta elvolt a malacka, így nem eshetett bántódása. Írd be google képkereső részébe, hogy ferplast ketrec, meglátod mire gondolok.
2013. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megnéztem.láttam nagyon érdekes megoldáskat de miért jobb a ketrec?
2013. ápr. 21. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem voltak nagy terráriumban és ketrecben is és sokkal jobban érezték magukat a ketrecben. Jobban szellőzik. 1. voltam
2013. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ja amúgy még nincs meg a malacka és van már 2 degum amit innen vettem: [link] szerintetek malackát is jó innen venni?
2013. ápr. 21. 16:09
 5/9 anonim ***** válasza:

google: tangerimalac tartása --> első találtam -->

[link]

2013. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne vegyél tengerimalacot, mert szörnyű élete lesz. Ne saját magadra gondolj, hogy jaj de jó lesz neked, mert neki nem, mert egyedül boldogtalan. Te sem tudnád leélni az egész életed egy kutyával, emberek nélkül.

Vegyél hörcsögöt, az el van egyedül.

De kérlek, de tedd tönkre szerencsétlen malac életét. Ne legyél önző.

2013. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok önző egyik barátomnak volt tengerimalaca (egyedül) napona max 1 órat játszott vele és boldogan élte le 8 életévét és nem kényszerből tete én naponta 2-3 órát tudnék foglalkozni vele
2013. ápr. 21. 20:11
 8/9 bassman válasza:

Elég fura, hogy egy hónapja olvasol a kisállatokról, tengerimalacról, de nem jött szembe semmi a lakhelyről. Lehet, hogy nem a Kis növényhatározót kellett volna olvasnod!

Akváriumban NEM szabad malacot tartani, mert nem szellőzik rendesen, és a vizelet bomlásából származó ammónium megreked benne, ettől büdös lesz, a malac meg beteg. Szóval nagy (egy malacnál, legalább 100x50, kettőnél 120x50) ketrec. Ha magadnak is jó akarsz (könnyű takarítani), akkor műanyag aljzat, forgács alommal. Kell bele házikó, meg valami izgi cucc, amibe bele lehet bújni/fel lehet rá mászni/lehet toszogatni. Nem az a lényeg, hogy telerakd ilyenekkel, hanem hogy időnként váltogasd, hogy fenntarts a malac érdeklődését, imádják a felfedezősdit. Kell még itató és szénarács, amiben mindig legyen friss széna előttük. Plusz stabil etetőtál, mert úgy esznek, hogy az etetőtál szélre rátehénkednek. Kb. ennyi, ha még több érdekel:

[link]

Itt minden megtalálható.


Arra azért továbbra is kíváncsi lennék, hogy eddig miket olvastál!

2013. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előzőeken túl:

A malacok a hangok és a szagok után tájékozódnak, az akváriumban pont ezektől fosztod meg. A látásuk nem a legjobb, inkább csak azt érzékelik, hogy valami mozog.

Ha ketrecben van, akkor mikor közeledsz felé, azonnal megismer a szagról, és ha beszélsz hozzá, akkor a hangról is. Az akváriumban viszont stresszel minden közeledő dolog miatt.

De egy társ, egy másik malac mindenképpen kell neki.

2013. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!