Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok! Ti miért pont...

Nyuszisok! Ti miért pont nyuszit választottatok háziállatnak? Jó döntésnek éreztétek sok idő múltán is?

Figyelt kérdés

Én egyszer láttam egy halálosan édes videót kicsi nyuszikról neten, majd elolvadtam tőle :) Akkor éreztem először, hogy szeretnék egy nyuszit. Aztán eltelt még pár hónap, addig utánanéztem rengeteg helyen a nyúltartásnak, és mérlegeltem, hogy be tudom-e vállalni. Aztán bevásárlás, és végül megjött a nyuszóka is.

Ennek már több, mint 2 éve, és azóta is úgy érzem, az egyik legjobb döntésem volt. Szinte már családtaggá vált a kis szőrmók :)



2013. ápr. 22. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan történt, bár én asszem képen láttam először egy nagyon cuki nyuszit, aztán utána néztem mindennek, megnéztem sok videót és rájöttem, hogy sokkal értelmesebb és jobb fej állatok, mint, ahogy azt addig gondoltam:)

Az én nyuszim másfél éves múlt, és nálunk is teljes értékű családtag, sokszor még a rádiót is bekapcsolva hagyjuk neki, ha elmegyünk itthonról, hogy ne unatkozzon:DD

2013. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálam is így volt, bár én a holland törpebabákba szerettem bele, végül kosorrú törpém lett, expresszes nyuszika és amikor megláttam egyből beleszerettem :) Ő is teljes értékű családtag és az a legjobb hogy a vezetéknevem V betűvel kezdődik és a nyuszika hátán pedig van egy nagy V betű, a barna bundájába fehérrel :) én kiskorom óta kutyust akarok, de panelba sztem kínzás lenne szegénynek, meg nem is lenne rá elég időm, így lett a nyuszikám de nem bántam meg :)
2013. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam így történt a "szerelembe esés" a nyuszikkal:

Gondolkoztam, hogy kellene valamilyen kisállatot tartanom, mindenképp lakásban szerettem volna(korábban volt kutyám, macskám, de kintiek), és a nyuszin is elgondolkoztam, de akkor még annyira nem hozott lázba a gondolat.


Aztán hónapok múlva láttam törpenyuszit élőben, beleszerettem. Aztán nagyon sokat olvastam, tanultam róluk, meg persze rágódtam rajta, hogy jó "anyukája" lennék egy nyuszkónak:), tenyésztőket nézegettem, vártam az álomnyuszira, és pár hónap várakozás után meg is született:).


Fél éve vagyok nyuszigazdi, soha egy percig se bántam meg, hogy nyuszim lett, el se tudnám képzelni az életemet már nélküle. Reggelenként szinte rossz érzés otthagyni, mikor el kell indulnom dolgozni:).

2013. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert egy évben többször is képes szülni 4-6 kisnyulat ami azért jó pár kiló hús egy évben.
2020. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!