Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan nyerhetném vissza a...

Hogyan nyerhetném vissza a patkányom bizalmát, hogy ne rettegjen tőlem?

Figyelt kérdés

Van egy patkányom,a mi már két hete nálam van, a két hét alatt eljutottunk oda, h már a vállamon ült, a kezemből elevett, hagyta magát simogatni stb. Viszont ma, hogy kivettem úgy döntött elszalad, leugrott a kanapéról, be a kanapé alá. Tettem ki neki kaját meg mindent, hátha visszajön, de nem, össze vissza rohangált. Nagyon meg voltam ijedve, h valahova el fog tűnni. Íg egy adandó pillanatban elkaptam, viszont most retteg tőlem, hozzáérni sem lehet, és nagyon meg van ijedve.


Nem tudom mi lelte őt, tegnap óta. Most azt sem tudom, hogy fog újra bízni, meg egyáltalán hogy lehetne az ilyen eseteket elkerülni, én nem akartam bántani, de a frászt kaptam, amikor a kábeleket akarta megkóstolni.. :(



2013. ápr. 23. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van otthon sajt? :D

Kicsit megsértődött, de szerintem nem lesz gond, amíg te kezeled a hűtő ajtót... :)

Legközelebb csald be egy csőbe, bodozba, üvegbe és úgy kapd el.

2013. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
adtam neki egy kis répát, de miután elvette, utána beleharapott az ujjamba is, bár ezt most arra fogom fogni, h répa illatú volt az ujjam
2013. ápr. 23. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi eszük van, lehet most rendezte le az affért.

De a is lehet, hogy próbára tesz. Ha el tud kergetni egy harapással, annak örül, ha megeszed érte, annak nyilván nem... A legjobb amit tehetsz, hogy minnél kevésbé foglalkozol a harapással: ha csak fél, és te nyugodt maradsz esélyes, hogy az állat is megnyugszik, és ha nincs sikerélmény, nem próbálkozik ezzel a jövőben. :D

2013. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyan úgy, ahogy először megnyerted. Majd elszáll a haragja, csak meg van rád sértődve. Sok sok finomságot adj neki, joghurt vagy tejföl kiskanálon a legjobb mert azzal nem tud elszaladni. :)
2013. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!