Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam rá a törpenyul...

Hogy szoktassam rá a törpenyulamat a csőrös itatóra?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes törpenyulam és nem tud inni a csőrös itatóból csak a tálkából, viszont azt mindig kiborítja, és napközben suliban vagyok úgyhogy nem tudom folyamatosan itatni.

2013. ápr. 23. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Tegyél egy nagy követ a vizes tányérba.

A nyuszi elején ott van az orra, tehát tudja, hogy a golyós itatóban víz van.

Ha megnyugszik akkor játszani fog mindennel, gyorsan rájön, hogy az itató jó móka, lehet nyalogatni.

Bár nyilván az is jó móka, ha kiborítja a tányért és a gazdi beszélni kezd, pattan, és hoz másik vizet... :)

2013. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim se hajlandó golyós itatóból inni, pedig mindent próbáltam, amit ajánlottak: bekentem a végét valami kedvenc zöldségével/gyümölcsével, beraktam a tálka fölé, de semmi. Végül kapott tálkát. Ajánlom a ketrec szélére felszerelhető fémtálat. Nekünk olyan van, nem borítja ki, nem megy bele annyi kosz, praktikus:)
2013. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nemrégiben érkezett hozzám 3 nyuszi (2 kicsi 1 nagy) akik csak tálból ittak egész életükben. Eléjük tettem a golyós itatót, eledelt és hagytam őket megszokni az új helyet. Másnap reggelelre láttam minden itatóból fogyott.

Tehát a nyúl nem h*lye, nem dacos, hogy "én abból biztos nem iszok" :) Ha szomjas és érzi a víz szagát inni fog belőle, mert más választása nincs. Nem fogja sanyargatni magát, mert "utálja" a golyós itatót, ösztönösen inni fog. Tehát nyugi, tedd be a golyós itatót és 2 napig én nem is próbálkoznék mással, rá fog jönni. üdv egy tenyésztő

2013. ápr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért van olyan nyúl, amelyik dacos..:D én hiába nem adtam neki máshogy vizet, inkább szomjan halt volna, nem ivott belőle..
2013. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az enyém is inkább szomjan hal minthogy abból abból igyon:)

Köszönöm a válaszokat ki fogom próbálni a felszerelhetős tálat.

2013. ápr. 24. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!