Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harapdál a nyuszim?

Miért harapdál a nyuszim?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 hónapos lány nyuszim, és ha ki van engedve, akkor mindig odajön hozzám és elkezdi szaglászni a karomat vagy a sarkamat, és nem erősen, de megharapja. Szokott ilyenkor dobbandgatni a lábával. Hogy szoktassam le erről?

2013. ápr. 26. 15:58
 1/9 anonim válasza:
Nem lehet, hogy azért harapdál, mert éhes? és azért nem erősen, mert rájön, hogy nem kaja :D
2013. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
reggel és este szokott kapni enni és napközben pedig kap zöldséget, de még azt se ette meg...
2013. ápr. 26. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a kajának tipikus esete. De lehet, hogy csak figyelmet kér. :)
2013. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Veszélyt érez, akkor dobbantanak. Nem bízik Benned, a nyuszik bizalmát nagyon nehéz elérni, Nekem az egyiknél 1,5 évembe tellett. Most 7 éves olyannyira bízik Bennem, hogy bármit csinálhatok már Vele, de csak Én, a férjemet még mindig ellenségnek tekinti.:) A másik nyuszim 6 éves, Ő a mai napig nem igazán fogadott el, nem nagyon szereti ha hozzá érünk, ilyenkor még támad is ha olyan kedve van. :)
2013. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A harapdálásra nem tudok választ adni, de dobbantani valóban akkor szoktak, amikor félnek, vagy megijednek valamitől.

Az én nyuszim akkor csinálta, amikor új lakásba költöztünk, és minden hang idegen volt neki. De aztán rájött, hogy nincs semmi veszély, és ottvagyunk mi is a párommal, ugyanúgy, mint előtte, és abbamaradt 1-2 órán belül, amikor felfedezte az új helyet :)

2013. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a dobbantásnak is két fajtája van, amikor fél meg amikor boldog és játszani akar ha félne azt látnád rajta meg olyankor látod a szeme fehérjét és elég rémült ki pofit tudnak olyan vágni, én biztosra mondom hogy játszani akar vagy udvarol neked, bár még csak 4,5 hónapos így ez nem túl valószínű, az én nyuszóm a függönyt szokta molesztálni és olyankor dobbantgat és akkor tuti hogy nem fél :) csak játszani akar veled meg hogy simizd őt :)
2013. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kajás
2013. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az én nyuszi is ezt csinálja! Az ölembe ugrik,szaglászik és picit belém csíp mármint az alkaromba! De dobbantani még sose dobbantott! Szereti ha simizik szét dobja magát olyankor. Sose hagy békén! Állandóan rajtam vagy épp körülötem ugrál minimum 5x körbe ugrál engem és kicsit bosszantó.. Mikor megyek a konyhába a semmiből elém ugrik és elkezd körbe ugrálni,már 2x belerúgtam véletlen ahogy lépem,és nem tanul belőle! Éhes nem lehet,mert kap nyúl tápot,répát,káposztát,füvet és gyümölcsöket,meg sem eszi őket! A macsekokkal jól ki jön,a kisebbik cica játszik vele,de már ő sem nagyon mert a nyuszi megharapta és azóta inkább tart tőle.. Szeretném ha leszokna erről a harapdálásról és szét karmolásról a lábam az körmeitől van szét karmolva,mert mindig ölbe ugrál! Mit javasoltok?
2014. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom már régi kérdés ,de az óvatos harapdálás lehet a szeretet jele is. Nekem is van egy nyuszim,ő nyalogatni szokott,imádja ha simizzük ,felveszünk .

És ő is ahogy a 8.-as válaszoló írta előugrik a semmiből.

A dobbantgatás lehet az is hogy félnek,vagy hogy figyeljünk rájuk.

Remélem segítettem!

2021. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!