Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac: Megláttam egy...

Tengerimalac: Megláttam egy tengerimalacot és nagyon megtetszett! (? )

Figyelt kérdés
Nem tudom mi varázsolt el benne de kell nekem is... 2 a minimum ha jól tudom fiú-fiú vagy lány-lány éri meg jobban. Nincs túl sok pénzem de akár munkát is vállalok miattuk :)! (17F)

2013. ápr. 26. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az jó, de mi a kérdés? De személyszerint én örülök neki, úgy tűnik jó helyük lesz.
2013. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdés az hogy mégis kb mennyibe kerül a tartásuk havon stb .. én nem tudom de sztem ez lenne a kérdés :) ha nem akkor passz :D
2013. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, fáradt vagyok :) elfelejtettem leírni! Mennyibe kerül a tartásuk, melyik nem képviselőit milyen kombinációk (f-f, l-l, l-f) mellet okos tartani stb. ?
2013. ápr. 26. 23:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Kelle gy ketrec, ami minimum 100*50 cm-es, ez újonnan felszerelve 10-13 ezer Ft, használtan van a feléért is.

Vagy barkácsolhatsz is, úgy még olcsóbb.

A két malac mindenképpen egynemű legyen, különben nem tudod őket együtt tartani.

Mások szerint a legjobb a két lány párosítás, de nekem például 3 fiú van együtt és nagyon jól kijönnek egymással.


A tartásuk (táp, széna, alom, egyéb kaja) fejenként havonta kb. egy ezres. És mindig legyen tartalék pénz, ha véletlen orvoshoz kellene valamelyikkel szaladni.

Ha úgy érted azt, hogy megláttál egy tengerimalacot, hogy konkrétan az a malac kell, akkor az annyiba kerül amennyibe.

Ha csak úgy általában láttál meg egy malacot, de nem konkrétan az lesz a tied, akkor nézz szét például a Tengerimalac védő egyesület honlapján, vagy face oldalán, Mindig van örökbe fogadható malac. Vagy a hirdetős honlapokon is gyakran vannak ingyen elvihető malik.

2013. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Minden kérdésemre választ kaptam!
2013. ápr. 27. 02:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van. 1 fiú. 2-nek nincs hely, mert nem fér el nagyobb ketrec. Amúgy nem drága a tartása, csak az elején kell annyi mindent venni. Aztán annyi hogy széna mindig legyen bent nála, egyébként zöldség, gyümölcs. Ami a szendvicsből kimarad azt mindent megeszik, de nézz neten listát, mert nagyon sok kaja van különböző okokból tiltólistán. Mielőtt megveszed, gondold végig, hogy ha elmész, kire tudod rábízni, mert folyamatos gondozást igényel. Kell neki itató (fél évente tönkremegy vagy szétrágja), szénatartó, tál, házikó (imádnak benne bújkálni, ha van egy kis kézügyességed te is tudsz eszkábálni egyet, csak legyen rajta elég ajtó, mert be kell jutnia a fénynek, enyém 15x15x30). A körmeit havonta vágni kell, ehez lehet kapni, speciális ollót, de ha boldogulsz a normállal, akkor nem kell.

Még régebben írtam róla, ha érdekel olvasd el.

[link]

2013. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, önző vagy. Szerencsétlen tengerimalac, biztos gyűlölhet egyedül lenni, hiába foglalkozol vele naponta több órát. Inkább ne vettél volna, ha nincs kettőnek hely. Ez önzőség.
2013. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A malacokat ketten kell tartani, mert egyedül magányosak egész nap. Kérdező: inkább egyneműeket tarts, mert ha nincs tapasztalatod a tenyésztéssel, nincs értelme belefogni. Meg ha kereskedésből veszed a malacot, már eleve génhibás is lehet, így ajánlatos tenyészetből hozni. Ha két kereskedésből vett malacot pároztatsz, akkor az utódok is nagy eséllyel génhibásak lesznek, ráadásul ha esetleg testvérek a szülők, vérfertőzés is lesz, szóval két egyneműt tarts. :)
2013. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a választásom 2 fiú lesz. :)
2013. ápr. 27. 16:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Legyen köztük minimum hat hónap, különben állandóan rivalizálni[nagyon ijesztő, amikor két tengerimalac verekszik] fognak, hogy ki legyen a dominánsabb, a főnök.
2013. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!