Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordulhat, hogy egy nyulat...

Előfordulhat, hogy egy nyulat nem lehet szobatisztaságra nevelni, bárhogyan is nevelem?

Figyelt kérdés
Írtam már egy kérdést ez ügyben, meg is fogadtam a tanácsokat, de sajnos nem segített semmi. 4 hónapos nőstény törpenyuszim van, aki a gondos idomítás ellenére semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Következetesen alkalmazom a visszapakolásos módszert, ha meglátom hogy kinnt végzi a dolgát, de nem segít. Úgy látom nem is érti miről van szó.Ha csak 5 percre veszem ki akkor azt az 5 percet használja ki hogy összepisiljen, kakiljon mindent. Sajnos nem múlik el nap, hogy ne pisiljen a szőnyegre. Nekem sem idő,, sem energiám állandóan utána takarítani ezért ha a helyzet nem javul sajnos meg fogok válni tőle.:(
2008. jún. 15. 15:22
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem szeretném hogy szegény a ketrecbe zárva élje le az egész életét, ezért gondolkodom, hogy másnak adom oda.
2008. jún. 15. 15:31
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
a nyulakat nagyon nehéz szobatisztaságra nevelni...látszik h szereted a nyuladat,de szerintem nem érdemes ilyesmikre megtanítani...nem fogja mgtaulni..
2008. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Az előző válaszoló teljesen rosszul tudja! Megtanítható neki!

Az előző kérdést mikor írtad? 1 hete? Miért hiszed, hogy ennyi idő alatt megtanulja? Sokkal több idő és türelem kell hozzá! Vagy te azt hitted, hogy már másnapra megtanulja és csak a helyén fog wc-ni mostmár? Persze az az a legkönnyebb ha megszabadulsz tőle, mert nem azt csinálja amit te akarsz! Sajnálom ha nyers és durva voltam de az ilyenek telejesen ki tudnak akasztani!

Kétszer is meg kellett volna gondolnod mielőtt arra szántad a fejed, hogy veszel egy élőlényt és gondozni fogod!

Ebben az esetben a halakat ajánlom neked azokkal biztos nem lesz ilyen gond!


Az előző kérdésedre adott tanácsok nagyon jók voltak azokkal próbálkozz tovább (esetleg 1 hét büntit iktass be aztán folytasd tovább a tanítást, hátha észhez tér a nyuszi!)Türelem és kitartás!!!!

2008. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves 2.hozzászóló!

Akkor nekem is volna hozzád egy két keresetlen szavam.

1. Nem azért írtam ide hogy egyesek kiéljék a hajlaimakat arra hogy másokat kioktassanak ahelyett hogy értelmes és használható választ adnának az adott kérdésre. Mert erre senkinek nincs szüksége bármilyen okosnak is hiszed magad.

2. tökmindegy mikor írtam az előző kérdést, mert már azt megelőzően is hosszú ideje próbálom szoktatni a szobatisztaságra. Lassan 3 hónapja.

3.A nyuszit nem én vettem magamnak hanem meglepetésszerűen kaptam, de ezután igen alaposan utánajártam hogy hogyan kell gondozni, a felmerülő problémámra pedig itt szerettem volna választ kapni, de helyette ezt kaptam.

Summa summarum, semmi hasznosat nem írtál a válaszodban, tehát legközelebb az ilyet tartsd meg magadnak!

Ja és boccs ha nyers és durva voltam!:))))))

2008. jún. 25. 15:14
 5/25 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hozzátenni, bát közöd a világon semmi hozzá, hogy vannak halaim már több mint 10 éve!
2008. jún. 25. 15:15
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

Vicces vagy, mert egyáltalán nem érdekel, hogy vannak-e halaid, én nem is kérdeztem rá csak ajánlottam, hogy

tarts halat a nyúl helyett.

Az pedig, hogy szerinted ne írjak ide, mert nem adtam használható tanácsot azt eléggé kétlem, mert az előző kérdésednél adott válaszomnál egyáltalán nem írtál ilyet!

Azt pedig azért kérdeztem, hogy mikor tetted fel az előző kérdésed (még 2 hét sem telt el) azért volt lényeges, mert ha te is belegondolsz ennyi idő alatt érdemleges eredményt nem hiszem, hogy el lehet érni. És ha minden héten felteszed ezt a kérdést, sajnos attól a probléma nem fog elmúlni.

Esetleg ajánlom neked ezt a nyuszis portált [link]

2008. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm hogy ilyen kedvesen ajánlottál másik állatot (amit nem kértem) én meg csak közöltem hogy azok már vannak.

Az előző válaszod valószínúleg használható volt ezért nem írtam rá ilyet és azt köszönöm is.

Az új kérdést azért írtam ki mert a helyzet azóta tovább romlott és nem értem az okát.

Na mindegy kössz a segítséget, majd megoldom a problémát.

Tényleg nem akarok gorombának tűnni a de a kéretlen kioktatástól meg én akadok ki!

2008. jún. 25. 19:45
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Az előbbi hozzászólásomban mit írtam ami szerinted kioktatás volt???
2008. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Pl. hogy kétszer is meg kellett volna gondolnom hogy magamhoz veszem-e a nyuszit. Hát ezt is benézted többek között mert nem én vettem, hanem kaptam de ennek ellenére örültem neki és szeretném természetesen megtartani. Egyébként a vitát ezúttal lezárnám veled, mert inkább mások javaslatait, hozzászólásait várom ide.

Azért köszi!

2008. jún. 25. 22:00
 10/25 anonim ***** válasza:
13%

Te is nagyon "benézted"!! Mert állandóan egy dolgot szajkózol csak!

"Az előbbi hozzászólásomban mit írtam ami szerinted kioktatás volt???" Ezt a kérdést pedig ha te is megnézed a dátumot a tegnapi kérdésre értettem, nem a tegnapelőttire!! Ezért nem értettem, hogy abban vajon milyen olyan dolgot írtam amit nem kellett volna? De úgy látom bármit írok neked az szerinted kioktatás. Azért a te stílusod is hagy némi kívánni valót maga után, mégsem írok úgy, mint ahogy te. Ja, és ha megnézed akkor én már az első hozzászólásomban elnézést kértem azért amiért azokat írtam és én komolyan is gondoltam ,nem úgy mint te :))))))))

Oké, a vitát ezennel én is befejeztem.

Remélem előbb-utóbb sikerrel jársz a problémáddal kapcsolatban.

2008. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!