Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem bírják rengetegen...

Miért nem bírják rengetegen felfogni, hogy tengerimalacot NEM tartunk egyedül?

Figyelt kérdés
Komolyan, mindehol ezt olvasom. A tengerimalac társas lény, fogjuk már fel végre. Ti letudnátok élni az életeteket egy tengerimalaccal, emberek nélkül? Olyan rossz olvasni ezeket..
2013. ápr. 27. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egyedül nagyon félénk is lesz egy tengerimalac, és sokat visít. Aztán úgyis rájönnek hogy nem jó.
2013. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ez olyan szemétség, és közben még fel sem fogják, hogy rosszat tesznek, hiába írja le minden tengerimalaccal foglalkozó könyv/honlap..
2013. ápr. 27. 22:42
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert azt sem képesek, hogy hörcsögöt meg egyedül tartunk. És megy a beltenyészet, mert a szülőket nem is érdekli, hogy a gyerekük hogy törődik az állatával, legyen az malac, vagy akármi más. :( Szomorú, de sajnos ezt nem lehet büntetni.
2013. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert általában meglátja, hogy jajj de cuki-muki, de annyi esze már nincs, hogy utánna olvasson és belássa, hogy nem plüssállat
2013. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos a legtöbb ember iszonyat hülye, már bocsánat... Nem érdekli semmi, csak a pénz, pia, szex... Ez a legnagyobb baj az emberiséggel. 0 empátia, törődés és odafigyelés. Persze tisztelet a kivételnek.
2013. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sokáig gondolkodtam, hogy veszek egy társat a malacomnak, de nem vettem. Le lehet pontozni és lehet dobálózni azzal, hogy rossz gazdi vagyok, de a malacom egészséges és boldog. Nagyon sokat veszem ki a helyéről és nagyon szeret engem. Nem félős és nem depressziós. Most is itt ül és alig tudok tőle gépelni:D Nagyon megbízik bennem, állandóan nyalogat és lefekszik az ölemben, úgyhogy íme egy ellenpélda, ő nem magányos!:)

Volt egy kis daganata, amit állatorvos eltávolított és el sem hitte, hogy már 5 éves a tündérke, mert olyan boldog és fürge.:)

2013. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Honnan veszed, hogy "szeret" téged? Elmondta?
2013. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha lerakom a földre és ülünk körülötte többen, körülnéz és hozzám szalad. Ha kiveszem a helyéről nyalogatja a kezem és lefekszik, volt amikor szinte el is aludt. És egyszerűen érzem, hogy szeret és jól érzi magát.

Mielőtt azt gondoljátok, hogy nem szeretem, mert nem veszek neki társat elmondanám, hogy amikor műtötték egész nap sírtam és amikor visszamentem érte mondta az állatorvos, hogy ilyen egy jó gazdi és boldog kismalacom van.

Most nyáron lesz 5 éves, szerintem ha most vennék mellé egy társat nem is értené az egészet. Neki én vagyok a társa és szeretjük egymást.

2013. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy szeret, kialakult benne, hogy te=kaja, nem akar éhen hallni, azért megy oda hozzád
2013. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát pont nem... a szüleim ugyanúgy adnak neki enni és nem hozzájuk szalad és nem nyalogatja őket.

De tegyük fel, hogy igazad van...tehát teljesen mindegy mit csinálok a malacom nem szeret, ezért vegyek két malacot és annyi a dolgom, hogy bedobok nekik kaját? Végülis tök logikus..sokkal jobb a malacnak úgy, hiszen ketten vannak.. szánalmas vagy. Nehogy már te mond meg, hogy szeret e engem a saját malacom...

Szerinted ha boldogtalan lenne és rosszul lenne tartva megélné az 5 éves kort? nem hiszem..

2013. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!